Ikšķilietis Gailums saņemas un izmanto savu pēdējo iespēju

Eiropas čempionātā Romā trešdien šķēpmešanas finālsacensībās varēs piedalīties ikšķilietis Patriks Gailums, kurš pēc diviem nesekmīgiem mēģinājumiem kvalifikācijā savācās uz pēdējo piegājienu, raidot šķēpu pāri kvalifikācijas normatīvam – 82,39 metri.

Pirmajā piegājienā Patrika Gailuma mestais šķēps strauji nogāja lejā un iedūrās zemē pie 73,77 metru atzīmes, kas bija daudz par pieticīgu, lai pretendētu uz piedalīšanos finālā. Otrajā metienu sērijā Latvijas sportistam tika fiksēts pārkāpums pāri līnijai, tādējādi atstājot pēdējo cerību uz trešo piegājienu. Izšķirošajā visu vai neko piegājienā Gailums kārtīgi sakoncentrējās un ielika spēku metienā, kas aiznesa šķēpu pāri kvalifikācijas normai. Ar 82,39 metriem Gailums sasniedza savu sezonas labāko rezultātu.

Pirms šī Eiropas čempionāta Gailums šajā sezonā bija metis tikai mazlietiņ pāri 79 metriem.

82 metru kvalifikācijas normatīvu ar pirmo metienu pārspēja soms Olivers Helanders ar 84,35 metru tālu metienu. Tāpat kā Gailums, ar trešajiem piegājieniem kvalifikācijas normu izpildīja lietuvietis Edis Matusevičs (84,82) un rumānis Adrians Mardare (82,18).

Pulksten 15.25 sāksies kvalifikācijas otrās grupas sacensības, kurās piedalīsies Gatis Čakšs un Rolands Štrobinders. Vīru fināls risināsies trešdien pulksten 21.28.

Izmantotie avoti: SportaCentrs.com.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *