Otrdiena, 2021. gada 07. septembris

HK "Ogre" sācis jauno sezonu

Pagājušās nedēļas līgā ar divām Baltijas Handbola līgas spēlēm, kas tika aizvadītas Lietuvā, jauno sezonu sāka handbola klubs "Ogre", kas starpsezonu posmā ievērojami pastiprinājis savu sastāvu.

Pagājušajā sezonā HK "Ogre" izcīnīja Latvijas vicečempiona titulu un sudraba medaļas, bet šosezon tas solās būt vēl jaudīgāks. Kā pastāstīja komandas galvenais treneris Andris Molotanovs, ņemot vērā, ka savu aktīvo darbību apturējis titulētais galvaspilsētas klubs "Celtnieks Rīga", vēlmi spēlēt Ogrē no šīs komandas izteikuši veseli pieci ļoti labi handbolisti, tostarp divi baltkrievu leģionāri. HK "Ogre" rindas papildinājuši Aļeksandrs Pocikaiļiks, Aleksejs Gaisa, Artūrs Lazdiņš, Rihards Leja un Lauris Ozoliņš. Starp citu, vārtsargs Ozoliņš ir Ogres handbola audzēknis, tādēļ šo var uzskatīt par viņa atgriešanos savā komandā.

Baltijas Handbola līgas turnīru ogrēnieši gan sāka ar diviem zaudējumiem. Viens no iemesliem tam bija arī tāds, ka pagaidām ne visiem mūsu spēlētājiem ir derīgi Covid-19 sertifikāti. Viņiem, dodoties uz spēlēm kaimiņu valstī, pēc tam būtu nācies ievērot pašizolāciju. Uz otro spēli HK "Ogre" aizbrauca tikai sešu laukuma spēlētāju sastāvā, tātad – visas 60 minūtes viņiem bija jāspēlē bez maiņām.

4. septembrī "Ogre" viesojās pie Kauņas komandas "Granitas-Karys", kurai zaudēja ar 27:35 (15:16). Mājinieki izšķirošo izrāvienu veica pēdējās 20 minūtēs. Ogrēniešu labā astoņus vārtus guva Artūrs Lazdiņš, sešas reizes pretinieku cietoksni iekaroja Aļeksandrs Pocikaiļiks, bet pieci goli Toma Lielā kontā.

5. septembrī "Ogrei" ar 36:43 (21:19) piekāpās Lietuvas meistarsacīkšu sudraba medaļniecei "Varsa-Stronglasas" (Alītas). Ogrēnieši mača pirmajā puslaikā spēja iekrāt pat četru vārtu pārsvaru (19:15), pārtraukumā dodoties ar divu vārtu handikapu (21:19). Tomēr cīņas turpinājumā svaigāki spēki bija Alītas handbolistiem, kam ar maiņām problēmu nebija. Ogres komandas labā desmit vārtus iemeta Aļeksandrs Pocikaiļiks, pa deviņiem - Aleksejs Gaisa un Rihards Leja, bet piecus – Artūrs Lazdiņš, kurš mača 44.minūtē nopelnīja sarkano kartīti, tāpēc atlikušajā laikā ogrēnieši spēlēja skaitliskajā mazākumā.

A.Molotanovs arī atklāja, ka apmēram pēc mēneša startēs Latvijas čempionāts, bet tajā šoreiz būs ievērojamas izmaiņas, jo Virslīgas un 1. līgas komandas tiks apvienotas vienā līgā. HK "Ogre", kam paredzētas daudzas cīņas Baltijas Handbola līgā, tajā iesaistīsies tikai no izslēgšanas spēļu kārtas, bet regulārajā turnīrā spēlēs Ogres otrā komanda ar tuvākajiem rezervistiem un jauniešiem sastāvā.