Pirmdiena, 2021. gada 19. aprīlis

Sērijā neizšķirts, "Ogre" centīsies atgūt vadību

Otrdien, 20. aprīlī, basketbola klubs "Ogre" aizvadīs trešo Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas spēli pret komandu "Latvijas Universitāte". Spēle notiks Ogrē, tās sākums pulksten 19.00 un tiešraide būs skatāma kanālā Best4SportTV. Sērijā līdz vienas komandas trim uzvarām šobrīd neizšķirts – 1:1.

Pēc Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas finālturnīra, kurā "Ogre" izcīnīja bronzu, komandā redzams pamatīgs sagurums. Pēc četru dienu laikā aizvadītām trim spraigām spēlēm sportisti bez brīvdienām atgriezās treniņu procesā. LBL pirmo cīņu Ogre aizvadīja vien trīs dienas pēc saspringtās nedēļas nogales.

Sērijas pirmajā spēlē Ogrē dominēja aizsardzība. Komandas kopumā guva vien 104 punktus, bet pie uzvaras tika ogrēnieši, pārspējot pretinieku ar 60:44. Sērijas otrajā spēlē gados jaunie LU basketbolisti pilnība izmantoja savas priekšrocības. Ar ātrām pārejām no aizsardzības uzbrukumā studenti pirmajā puslaikā ogrēniešiem neatstāja nekādas cerības. Dodoties puslaika pārtraukumā, komandas šķīra trīsdesmit punktu starpība. Otrajā puslaikā "Ogre" spēja mainīt spēles gaitu. Agresīvā aizsardzība piespieda pretiniekus kūdīties, bet uzbrukumā bumba sāka atrast mērķi. "Ogre" trešajā ceturtdaļā atspēlēja desmit punktus. Vēl desmit punktus izdevās atspēlēt arī noslēdzošajā ceturtdaļā, taču ar to bija par maz, lai izglābtos no zaudējuma. Sērijas otrajā spēlē LU revanšējās ar rezultātu 82:70.

Otrdien, 20. aprīlī, komandas tiksies trešo reizi. Uzvarētāji nonāks soļa attālumā no kārotā pusfināla. Pusfinālam kvalificēsies komanda, kura iegūs trīs panākumus pār pretinieku. Nākamajā kārtā sērijas uzvarētājus jau gaida regulārā turnīra otrā spēcīgākā komanda - BK "Ventspils".

Sērijas ceturtā spēle notiks jau šo ceturtdien, 22. aprīlī, Rīgā. Ja uzvarētāja noskaidrošanai būs nepieciešama arī piektā spēle, tad to komandas aizvadīs sestdien, 24.aprīlī, Ogrē. LBL pusfināls sāksies tieši pēc nedēļas, 26. aprīlī ar spēli Ventspilī.

"Ogres" un "Latvijas Universitātes" trešo spēli tiešraidē translēs kanāls Best4SportTV. Spēles sākums pulksten 19.00. Valstī noteikto ierobežojumu dēļ spēles joprojām tiek aizvadītas bez skatītāju klātbūtnes zālē.

Informāciju sagatavoja: BK "Ogre"