18. maijā Ogrē notiks “Spēkavīru Rekordu diena 2024”

Sestdien, 18. maijā, Ogrē notiks sacensības spēkavīriem – “Demontāža.lv Spēkavīru Rekordu diena 2024”. Sacensību laikā klātesošie varēs vērot un just līdzi iespaidīgiem atlētu sniegumiem – to starpā plānots arī uzstādīt jaunu pasaules rekordu “trap bar” stieņa vilkšanā.

Pasākumā ieeja ir bez maksas un piedalīties ir aicināts jebkurš sporta interesents un entuziasts, sporta fani un ģimenes. “Demontāža.lv Spēkavīru Rekordu diena 2024” notiks Ogrē pie Ogres Ledus halles Mežezera ielā 3, 18. maijā no plkst. 12.00 līdz plkst. 16.00.

“Spēkavīru kustība Latvijā ir jau ar vairāk nekā 20 gadu vēsturi, un mēs turpinām to popularizēt. Šis pasākums būs sporta šovs, kas viegli saprotams visiem,” stāsta viens no sacensību organizatoriem Juris Kokainis, piebilstot, ka pasākumā pavisam noteikti tiek gaidīti ne tikai kvēli sporta fani, bet arī ģimenes.

Kopumā septiņās disciplīnās startēs deviņi Latvijas atlēti, kā arī viens sportists no Ukrainas. Šogad spēkavīru sacensībās akcents tiks likts uz dažādu jaunu rekordu uzstādīšanu, tostarp atlēts Jānis Ilgavižs plāno labot Pasaules rekordu “trap bar” stieņa vilkšanā – pašreizējais Pasaules rekords ir 415 kilogramu smaga stieņa vilkšana minētajā disciplīnā.

“Sports ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem cilvēku un arī visas nācijas labai fiziskai un arī mentālai veselībai. Patiesībā jau visu sporta veidu popularizēšana ir svarīga, lai motivētu ikvienu kustēties vairāk. Ceram, ka šādi pasākumi iedos ierosmi jauniem cilvēkiem pievērsties spēkavīru sportam. Latvieši regulāri ir  bijuši planētas spēcīgākie vīri, un mēs gribam, lai tas turpinās!” stāsta Rihards Muižnieks, SIA Demontāža valdes loceklis.

Spēkavīri sacentīsies šādos vingrinājumos:

“Demontāža.lv Hammer auto vilkšana ar rokām”

“Demontāža.lv Vikingprese” – 130 kg uz reizēm (labdarības – katrs atlēta cēlums ir 40 eiro vērtībā, ko ziedos divi galvenie atbalstītāji Demontāža.lv un LM Group; ziedojumi tiks novirzīti 9 gadus vecā Rūdolfa Magura rehabilitācijai, kuru pērn oktobrī traģiski notrieca automašīna)

“Alwark Fermera pastaiga”, sacenšoties par attālumu – tiks fiksēts rekords

“LM Group Pulkstenis” – tiks fiksēts rekords

“LM Group auto turēšana”

“Demontāža.lv smagās automašīnas vilkšana” – 30 tonnas. Tiks vērtēts laiks un attālums

Jānis Ilgavižs centīsies labot Pasaules rekordu “trap bar” stieņa vilkšanā

Paralēli iespaidīgajām spēkavīru sacensībām darbosies arī teikvando klubs, svara bumbu cēlāju klubs un cross-fit klubs. Tāpat notiks pusmaratons svarbumbas žonglēšanā (30 minūtes), piecu minūšu svarbumbas raušana, cenšoties uzstādīt jaunus rekordus, žonglēšanas prezentācija, dažādu citu disciplīnu prezentācija.

“Demontāža.lv Spēkavīru Rekordu diena 2024” klātienē varēs satikt arī bērnu fiziskās attīstības treneri Gretu Kopilovu, Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas docentu, Eiropas un Pasaules medaļnieku profesionāļu klasē Edgaru Getmančuku, kā arī starptautiskās klases sporta meistaru, pasaules čempionu un  vairākkārtēju medaļnieku pasaules un Eiropas čempionātos raušanas vingrinājumā Māri Rubuli.

Skatītājs izmēģina savus spēkus spēkavīru šovā - sacensībās

Izmantotie avoti: Ogres novads.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *