Sacenšas šaha – dambretes turnīrā

23. martā Ogres novada Sociālajā dienestā notika šaha – dambretes turnīrs cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kurā piedalījās invalīdu biedrības biedri no Ogres un Ikšķiles.

Šādi turnīri tiek organizēti divas reizes gadā, un turnīra dalībniekiem lielākoties tas ir pozitīvs pasākums, kurā satikties, parunāties, pie reizes sacensties arī prāta asumā un pat iemācīties vēl kādu jaunu spēli.

Oskars Počkajs dzīvo Tīnūžos un atzīst, ka invaliditātes dēļ dzīve lielākoties aizrit mājās savu mājdzīvnieku sabiedrībā un kopjot piemājas zemīti, tāpēc iespēja tikties ar citiem cilvēkiem un uzspēlēt jau bērnībā apgūtās galda spēlēs ir jauks un patīkams piedzīvojums. “Bērnībā šaha spēli man iemācīja tēvs. Sākumā es skatījos, kā viņš spēlē ar manu vecāko brāli, tad sāku spēlēt arī pats. Vēlāk šaha spēles gājienus iemācīju arī saviem bērniem. Tagad lielākoties šahu spēlēju datorā,” saka O. Počkajs.

Pēc jautriem un reizē arī saspringtiem mačiem tika apbalvoti tie, kuriem šahā un dambretē veicās vislabāk. 1. vietu dambretē Ogres šaha-dambretes turnīrā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām izcīnīja Boļeslavs Pintāns, 2. vietu – Ināra Auziņa, 3. vietu – Inga Barānova, bet šaha spēlē 1. vieta Ivaram Linītim, 2. vietu draudzīgi dalīja Jānis Želvis, Oskars Počkajs un Daina Grigorjeva.

Invalīdu biedrības biedri gaida nākamo tikšanos, kas notiks jau pirms Lieldienām, tad pēc Jāņiem Pēterdienā un Ziemassvētku laikā. Šajos svētkos kopīgi tiek sveikti arī jubilāri, bet vasarā – došanās kopīgā piedzīvojumā – ekskursijā.

Izmantotie avoti: OgreNet, Ogres novads.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *