Ogrēnietis Veckaktiņš spēlēs Šveices augstākajā līgā

Šveices augstākās hokeja līgas klubs “Ajoie”, kā trenera asistents ir Latvijas izlasē strādājošais soms Peteri Nummelins, pavēstījis par līguma parakstīšanu uz 1+1 sezonu ar 19 gadus veco latviešu uzbrucēju Emīlu Veckaktiņu, kuram ir vietējā spēlētāja licence.

Ogrēnietis Veckaktiņš piecus gadus pavadīja Lugāno kluba sistēmā un šosezon Šveices U20 čempionātā 33 spēlēs izcēlās ar 48 (23+25) punktiem un 78 soda minūtēm. Veckaktiņš bija sestais rezultatīvākais līgā, bet pēc vidējā punktu skaita – trešais rezultatīvākais starp hokejistiem, kuri aizvadījuši vairāk par sešiem mačiem. Līgas izcilnieks bija gadu jaunākais slovēnis Marks Severs (44 spēlēs 32+34).

Lugāno komandu, kas regulārajā sezonā ieņēma 9. vietu, pārstāvēja vēl divi latvieši – 20 gadus vecais Roberts Cjunskis 27 spēlēs tika pie 21 (13+8) punkta un debijas sezonā pieaugušo augstākajā līgā 28 spēlēs atzīmējās ar 1+1, bet 17 gadus vecais aizsargs Harijs Cjunskis pirmajā junioru sezonā 15 mačos tika pie 1+3. Ja “Lugano” pieaugušo komanda augstākās līgas pamatturnīrā ierindojās 7. vietā un šovakar aizvadīs ceturtdaļfināla septīto maču, tad “Ajoie” pārliecinoši palika pēdējā, vietu līgā gan saglabājot bez pārspēlēm.

“Emīla Veckaktiņa pievienošanās ir investīcija nākotnē. Viņš ir liels un meistarīgs spēlētājs vārtu priekšā, ļoti talantīgs, kurš ātri vien varētu sevi pieteikt Nacionālajā līgā,” teica kluba sporta direktors Žiljēns Voklērs. 190 centimetrus garais un 88 kilogramus smagais Veckaktiņš Latvijas izlasi ir pārstāvējis vienā U18 un divos U20 pasaules čempionātos.

Izmantotie avoti: SportaCentrs.com.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *