Nūjošana sniedz lielisku baudījumu

Nūjošana ir fizisko aktivitāšu veids, ko viegli apgūt jebkurā vecumā. Tā ir piemērota visiem, neatkarīgi no dzimuma vai fiziskās sagatavotības. Šāda pastaiga ir arī viens no efektīvākajiem kaloriju dedzināšanas veidiem.

Kā skaidro Ogres novada Sporta centrā, nūjošana ir pastaiga ar īpaši izstrādātām nūjām, kas palīdz nostiprināt un attīstīt dažādas muskuļu grupas. Šis sporta veids radies 20. gadsimta 80. gadu sākumā Somijā un tagad ir plaši pazīstams visā pasaulē. Tas ir vienkāršs, visiem pieejams un efektīvs veids, kā nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm. Turklāt šī intensificētā staigāšana ir lieliska alternatīva, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, uzlabot savu veselību un atbrīvoties no ikdienas stresa. 

Lai varētu pilnvērtīgi nodarboties ar šo sportošanu, svarīgs inventārs ir nūjas, jo tās pilda noteiktu funkciju – palīdz aktivizēt vairāk muskuļu grupu. Protams, lai to varētu efektīvi paveikt, nūjām jābūt tieši šim nolūkam piemērotām, turklāt tās jāizmanto lietderīgi, atbilstoši apgūtajai metodei un tehnikai. Nūjošanas galvenais uzdevums ir nodrošināt organisma vispārēju fizisku aktivitāti. Ātrums ir otršķirīgs faktors, ko var regulēt atkarībā no katra cilvēka fiziskā stāvokļa un treniņu specifikas. Var kāpināt tempu un iet īsāku maršrutu vai iet garāku maršrutu vidējā tempā. Labāko risinājumu parasti palīdz izvēlēties treneris. Iesācējs nedrīkst nūjot tādā tempā un intensitātē kā jau trenēts entuziasts, jo tādā gadījumā var nodarīt sev arī ļaunu. Galvenais – ieklausīties savā pašsajūtā.

Pareizi nūjojot, tiek iekustinātas 600 muskuļu grupas jeb 90% no visa ķermeņa muskulatūras. Darbojoties ar nūjām, rodas rotējošas kustības, kas īpaši labi palīdz izkustināt sprandu un mugurkaula krūšu daļu. Tas ir ļoti svarīgi visiem, kam ikdienā ir sēdošs darbs. Šī aktīvā izkustēšanās sniedz arī lielisku treniņu sirdij, kura laikā nav jāuztraucas par pārslodzi. 

Uzsākot nūjošanu, zinātāji iesaka pamazām apgūt tā dēvēto desmit soļu tehniku. Vislabāk ir vaicāt padomu speciālistam vai trenerim. Ogres novada Sporta centrā ir veselības veicināšanas nodaļa «Oveselība», kas jau septiņus gadus gan apmāca cilvēkus nūjot, gan organizē nūjošanas pārgājienus.

Izmantotie avoti: Ogres Vēstis Visiem.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *