Lubgānam un Dūdenam zelts amatieru motokrosā

Septembra vidū Cēsīs noslēdzās Latvijas čempionāts motokrosā blakusvāģiem. Amatieru ieskaitē uzvaru izcīnīja ekipāža Kaspars Lubgāns/Oskars Dūdens. Šajā kategorijā viņiem pirmā vieta arī sezonas kopvērtējumā, bet visu ekipāžu konkurencē motokrosisti ierindojās sestajā vietā.

Kaspars Lubgāns jau kopš bērnības sapņoja par motosportu. Tolaik starp pasaules vadošajiem blakusvāģu klases sportistiem trasēs brauca leģendārā Kristera Serģa ekipāža. Kaspars teic, ka devies uz visām sacensībām Latvijā, kurās piedalījās Kristers: «Viņš turklāt nebija vienīgais – vēl bija arī Rupeiks, drīz sāka braukt arī brāļi Daideri. Man šis sporta veids ļoti patika, tāpēc skatījos ilgi, līdz kādā brīdī saņēmos un kopā ar Oskaru izdomājām sākt braukt paši. Abi viens otru zinājām kopš bērnības, jo dzīvojām salīdzinoši netālu – es Ķegumā, bet Oskars Rembatē. Tuvāk iepazināmies pusaudžu gados, tad arī sadraudzējāmies. Tolaik tas gan nebija saistībā ar motosportu. Par motosportu sākām domāt pirms četriem gadiem. Es agrāk biju trenējies braukt ar solo motociklu, bet tad kopā ar Oskaru izdomājām, ka vajadzētu pamēģināt uzrullēt abiem kopā un izveidot blakusvāģa ekipāžu. Izdevās, abiem iepatikās, un tā visu šo laiku braucam. Pārsvarā piedalāmies vietējā čempionātā, dažreiz arī atsevišķās sacensībās Lietuvā un Igaunijā. Visu laiku braucu tikai ar Oskaru.»

Kaļ plānus nākotnei

Lūgts novērtēt aizvadīto sezonu, Kaspars Lubgāns saka: «Šogad gājis visai raibi. Bijušas labākas un sliktākas sacensības, bet kopumā kaut kā izgājām visam cauri. Šajā sezonā bija septiņi Latvijas čempionāta posmi. Pēdējā Latvijas čempionāta posmā gāja diezgan traki – jau kvalifikācijā mocis apstājās un vairs nebija atdzīvināms. Taču uz starta tikām – palaimējās satikt labus cilvēkus no Rūjienas, kuri izpalīdzēja un atgādāja savu motociklu. Tas ļāva veikt visu distanci, cīnīties par punktiem kopvērtējumā un nosargāt uzvaru amatieru ieskaitē.»

Aicināts pastāstīt par gaidāmās sezonas plāniem, Kaspars Lubgāns atsaucas: «Plānojam turpināt un domājam par jaunāka motocikla iegādi. Esošais savu laiku jau ir nokalpojis – tomēr trīs gadus esam ar šo mocīti nobraukuši. Arī nākamās sezonas aprises pamazām sāk iezīmēties. Esam iecerējuši braukt visus Latvijas čempionāta posmus, kā arī pāriet no amatieriem uz «Open» klasi un izcīnīt tajā kaut ko vairāk par šā gada sesto vietu. Papildus vietējām sacīkstēm iespēju robežās domājam piedalīties arī atsevišķās Igaunijas un Lietuvas čempionātu sacensībās. 

Mums ir atbalsts no Ogres novada domes, tiesa, es vēlētos, lai tas būtu lielāks. Redzēs, varbūt nākamgad izdosies sarunāt, vienoties par kādu kompromisu un iegūt vairāk līdzekļu. 

Neesam profesionāli sportisti, es ikdienā strādāju auto tirdzniecībā, bet nodarbojos arī ar motociklu sagatavošanu, tāpat savu laiku prasa fizisko aktivitāšu trenēšana. Šajā sporta veidā nepieciešams daudz spēka.»

Nenožēlo savu izvēli

Kaspars Lubgāns ir apmierināts ar savu izvēlēto aizraušanos un bērnības sapņa īstenošanos. Lai arī dažkārt rodas visāda rakstura grūtības, braukšana viņam sniedz nenovērtējamas izjūtas: «Protams, braucot motokrosā, ik pa laikam gadās kritieni, dažādas tehniskas ķibeles, arī no traumām neviens nav pasargāts. Man pašam tāda gadījās pagājušās sezonas sākumā, kad sacensībās Igaunijā ekipāža piedzīvoja kritienu, kura rezultātā salauzu roku. Var teikt, ka sezona būtībā bija norakstīta, jo vairākus posmus nevarējām pilnvērtīgi braukt. Arī Oskaram bija kājas savainojums, kura dēļ viņš pussezonu nevarēja startēt. Bet neko darīt – tāds ir šis sports, sadziedējam traumas un ar jaunu sparu braucam tālāk. 

Ne mirkli nenožēloju savu izvēli. Ar katru gadu un aizvadītajām sacensībām braukšana arvien vairāk iepatīkas. Tā sniedz asas izjūtas un kārtīgu devu adrenalīna, un to visu izbaudīt ir vienkārši kolosāli. Sirdī man šis sports visu laiku ir bijis. Protams, arī rezultāti nav mazsvarīgi, taču tie vismaz līdz šim vairāk bija sekundāri, bet paralēli attīstās arī vēlme būt labākiem. Par tālāku nākotni pagaidām nedomāju, jo nevar zināt, kā zvaigznes sakritīs, ko jauna diena atnesīs. Bet domāju, ka turpināsim braukt, cik labi vien spējam.»

Novēlēsim, lai Kasparam un Oskaram izdodas piepildīt savas ieceres un sasniegt mērķus!

Izmantotie avoti: Ogres Vēstis Visiem.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *