Ķegumietis Vītols: “Elvis teica, lai nestresoju un par neko nebaidos”

Šodien pasaules čempionātā debitēja Latvijas izlases vārtsargs Ēriks Vītols, kurš laukumā devās otrās trešdaļas beigās, kad Zviedrija bija iemetusi sešus no saviem septiņiem šodienas vārtiem. Vītols atzina, ka par debiju nav bijis stress, un bija pateicīgs Elvim Merzļikinam par viņa vārdiem.

“Spēle bija ļoti smaga. Uztaisījām nelielas kļūdas, un Zviedrija nav tā komanda, kas nesodīs. Zviedrija izmantoja to, ko viņiem devām – neizskatījās, ka paši varētu baigi uztaisīt, izdarīt. Vienkārši paši atdevām,” teica Ēriks Vītols. Viņš laukumā devās četras ar pusi minūtes pirms otrā perioda beigām, kad rezultāts bija 6:2 Zviedrijas labā.

Vītolam dodoties uz ledus, Elvis Merzļikins uzreiz nepameta vārtus, bet sagaidīja debitantu un pārmija vārdus. “Viņš teica, lai nestresoju, lai darbu savu darbu un par neko nebaidos. Paldies viņam par vārdiem. Neko daudz neteica, tikai nomierināja,” teica 22 gadus vecais Vītols.

“Nebija nekāds lielais stress. Pie tāda rezultāta apzinies, ka varētu iet vārtos, un tā arī notika. Kas jādara, tas jādara. Biju mentāli gatavs jebkam. Nav jābaidās no tādām iespējām, jo nevari zināt, kas notiks tālāk. Esmu gatavs jebkurā brīdī. Ja vajag iet spēlēt, tad iešu. Citādi atbalstīšu komandu, kā vien varēšu. Bez stresa gāju vārtos un sāku darīt savu darbu,” norādīja Vītols.

Vītols vienīgo reizi kapitulēja minūti un deviņas sekundes līdz pamatlaika beigām, kad mazākumā vārtus guva NHL vairāk nekā 900 spēles aizvadījušais Markuss Jūhansons. Vītols sezonu pavadīja Somijas otrajā līgā, bet nākamsezon spēlēs Somijas augstākajā līgā.

“Rūgtuma par zaudētajiem vārtiem nav. To neķeru pie sirds. Cenšos kontrolēt to, ko varu. Nokļūdījos un ielaidu, bet nav rūgtuma par golu. Ir rūgtums par visu spēli. Jāsaņemas. Jāizanalizē kļūdas un jāsaprot, ka esam spējīgi spēlēt tā, kā to parādījām otrā perioda sākumā,” pauda Vītols.

Izmantotie avoti: SportaCentrs.com.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *