Ķegumiešiem Grasim un Siliņam dubultuzvara Eiropas čempionātā

Aizvadītas divas sacensību dienas starptautiskajos ziemas orientēšanās čempionātos, kas Latvijai ievirzījušies izcilā gultnē – ķegumieši Renārs Grasis un Lūkass Siliņš garajā distancē izcīnīja dubultuzvaru, vēsta Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

Kā ziņots iepriekš, pirmajā sacensību dienā dalībnieki devās sprinta distancē. Jauniešu konkurencē augsto 7. vietu izcīnīja Liene Riekstiņa, bet īpaši izceļams Latvijas puišu sniegums – Lūkass Siliņš izcīnīja piekto vietu, Renārs Grasis dalītu sesto, bet Bruno Šterns bija astotais, liekot pamatus cerībām par pjedestāla pozīcijām nākamajos startos, it īpaši stafetē.

Labākais no junioriem – ikšķilietis Audris Odo Vītoliņš – ierindojās 12. vietā, piecas sekundes no TOP 10. Latviešu juniores ieņēma pozīcijas labāko trīsdesmitniekā, visaugstāk esot Elīzai Madsenai (21. vieta).

Latvijas izlases “spēlējošais” treneris – ķegumietis Nauris Neimanis – pieaugušo konkurencē ierindojās 58. vietā.

24. janvārī pieaugušo konkurencē sacensības notika iedzīšanas distancē, taču EYSOC un JWSOC dalībnieki aizvadīja garo distanci ar masu startu.

Vairāki Latvijas izlases sportisti distanci uzsāka daudzsološi (Gustavs Staņa pēc tiešsaistes rezultātu sniegtās informācijas pirmajā TV kontrolpunktā bija līderis, bet Anete Salava vēl vismaz divdesmit minūtes pēc starta iesaistījās cīņā par TOP 3), taču absolūti labāko rezultātu sasniedza Renārs Grasis un Lūkass Siliņš.

Pirmo pusi distances Lūkass Siliņš bija pārliecinošā otrajā vietā, par dažām sekundēm atpaliekot vien no zviedru sportista, bet pavisam reāli par medaļām cīnījās arī Renārs Grasis, kurš bija ceturtais, bronzas pozīcijā esošajam šveicietim Milleram zaudējot padsmit sekundes.

Distances pēdējā nogrieznī notika vairākas rokādes – no cīņas par godalgām izstājoties zviedru sportistam, kurš izlaida kontrolpunktu, Šveices sportists spēja pakāpties uz pirmo vietu, otrais bija Renārs, bet trešais Lūkass.

Vien pēc finiša atklājās, ka šveicietis neatļautā vietā šķērsojis ceļu, kā dēļ tika diskvalificēts, kas nozīmēja, ka, Renāram pakāpjoties uz pirmo, bet Lūkasam uz otro vietu, Latvija izcīnīja fantastisku dubultuzvaru.

Izmantotie avoti: SportaCentrs.com.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *