Ikšķilietis Toms Andersons – pasaules vicečempions dambretē

Polijas pilsētā Policē notikušo pasaules čempionātu jauniešiem 100 lauciņu dambretē Latvijas jaunie dambretisti vakar, 4. novembrī, noslēdza ar trim medaļām – diviem sudrabiem un vienu bronzu. Vienu no sudraba godalgām mājās vedīs ikšķilietis Toms Andersons.

Vakar tika sadalīti noslēdzošie trešie individuālie medaļu komplekti, jaunajiem dambretistiem sacenšoties ātrspēlē. Šajā disciplīnā Latvijas jaunieši izcīnīja trīs medaļas – divas sudraba un vienu bronzas. Visas trīs tika iegūtas U10 vecuma grupā.

U10 vecuma grupā meitenēm noslēgumā divas dalībnieces finišēja ar vienādu punktu skaitu un tikai sliktāku papildus rādītāju dēļ pasaules vicečempiones tituls ar iegūtajiem 14 punktiem Alisei Misānei. Pie bronzas godalgām šajā grupā ar iegūtajiem 13 punktiem tika Luīze Gudēvica Liepiņa. Savukārt U10 vecuma grupā zēniem ar iegūtajiem 15 punktiem pasaules vicečempiona tituls Tomam Andersonam. Latvija bija ļoti tuvu ceturtajai medaļai. U13 grupā Malvīne Misāne un Vasilisa Kucenko cīņā par trešo vietu ieguva vienādu punktu skaitu, bet ukrainietei bija labāki papildrādītāji, tāpēc Malvīnei nācās samierināties ar 4. vietu.

Ceturtā vieta arī Klāvam Norenbergam U19 grupā, līdz medaļai pietrūkstot vienam punktam. Vēl dažās citās grupās Latvijas dambretistiem līdz trijniekam pietŗūka viena punkta, ieņemot no 5. līdz 8. vietai.

Pasaules jauniešu čempionātā 100 lauciņu dambretē pirmajā disciplīnā – dambretē ar klasisko laika kontroli – Latvijas jaunie dambretisti komandu ieskaitē ieguva otro vietu, bet individuālajā ieskaitē izcīnīja sešas medaļas, no tām viena bija zelta, divas sudraba un trīs bronzas medaļas. Piektdien rapidā jeb ātrajā dambretē Latvijas jaunieši individuālajās sacensībās izcīnīja piecas medaļas, no kurām viena zelta, divas sudraba un divas bronzas medaļas.

Izmantotie avoti: SportaCentrs.com.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *