Ikšķilietis Roberts Miglāns – Vācijas čempions hokejā

Šopavasar par Vācijas čempionu hokejā vecumā grupā U17 komandas “Jungadler Mannheim” sastāvā kļuva 2008. gadā dzimušais ikšķilietis Roberts Miglāns, kurš savas hokejista gaitas uzsāka Latvijā kā klubu “Ogre Juniors” un “Kurbads” audzēknis.

Vācijas Nacionālās līgas finālsērijā līdz trim uzvarām Miglāna pārstāvētā Manheimas komanda ar 3:1 pieveica Ķelnes “Haie” jeb haizivis.

“Osports” pēc šī izcilā sasnieguma par Roberta sportisko karjeru hokejā nedaudz aprunājās ar viņa tēvu Kasparu Miglānu.

Roberts spēlē uzbrucēja pozīcijā, bet ir diezgan universāls, jo var darboties kā kreisajā, tā arī labajā malā. Šī ikšķilietim Vācijas hokejā bija tikai pirmā sezona. Viņš 29 spēlēs tika pie 13 rezultativitātes punktiem (pieci vārti un astoņas piespēles). Roberta tēvs atzina, ka viņa dēls nav starp komandas rezultatīvākajiem, bet jāņem vērā tas, ka puisis spēlēja pie gadu vecākiem jauniešiem. Šajā pašā vecuma grupā Roberts, kuram pirms mēneša apritēja 16 gadi, vēl varēs spēlēt arī nākamajā sezonā. Pagaidām latvietis vēl nebija pirmās vai otrās maiņas spēlētājs, tomēr vietu sastāvā sev ir izcīnījis, sezonas gaitā Roberts laukumā devās katrā spēlē.

Manheimas komanda ir daudzkārtēja Vācijas čempione. Ikšķilietim, lai iekļūtu tās sastāvā, vajadzēja izturēt nopietnu atlasi, ko viņš veiksmīgu izdarīja. Pēc veiksmīgās sezonas un čempionu titula izcīnīšanas klubs ar Robertu jau noslēdzis līgumu arī uz nākamo gadu, kad viņš varēs laukumā cīnīties ar saviem vienaudžiem.

Protams, Roberts Miglāns ir tādā vecumā, kad viņam obligāti jāiegūst izglītība. Kā pastāstīja puiša tēvs, Roberts Vācijā mācās ģimnāzijā. Viņš integrējas vāciešu sabiedrībā, pastiprināti apgūst vācu valodu. Mācoties Ikšķiles vidusskolā, Roberts nedaudz jau bija apguvis vācu valodu, jo tā viņam bija mācību programmā kā otrā svešvaloda. Ģimnāzijā liela uzmanība tiek pievērsta matemātikai un citiem svarīgiem priekšmetiem. Ģimnāziju puisis apmeklē katru dienu. Arī treniņprocess hokeja klubā ir ļoti nopietns – divi treniņi dienā, gan uz ledus, gan “sausie”.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *