Herlingsam pārliecinoša uzvara MXGP pirmajā braucienā Ķegumā

Pasaules motokrosa čempionāta Ķeguma posma pirmajā braucienā MXGP klasē pārliecinošu uzvaru izcīnījis Džefrijs Herlingss, kamēr Tims Gajsers finišēja tālu aizmugurē, bet Horhe Prado krita un palika vien septītais.

Prado uz pirmā brauciena starta devās, atdodoties sezonas kopvērtējuma vadībā ar viena punkta pārsvaru pār Gajseru. Lietus apstākļos spānim izdevās izcelt startu, taču jau pirmajā aplī Herlingss pārņēma līderpozīciju. Uz otro vietu pacēlās Gajsers, pēc tam pieļaujot kļūdu un ļaujot Prado pietuvoties. Vēl pēc kāda laika Prado krita, noslīdot uz astoto vietu.

Turpinājumā Herlingss attālinājās no sekotājiem un tuvākajam sekotājam Gajseram īsti nebija, ko likt pretī. Finišā KTM komandu pārstāvošais holandietis iebrauca vairāk kā 14 sekundes priekšā “Honda” rūpnīcas braucējam.

Nākamie finišēja “Fantic” komandas braucēji. Līdz trešajai vietai spēja aizcīnīties Glens Koldenhofs, ceturtais bija Braiens Bogerss. Piektajā vietā Kevins Horgmo. Prado beigās palika tikai septītais, piekāpjoties arī Kalvinam Vlānderenam. Džeremijs Sīvers šajā braucienā ieņēma 14. vietu.

Nestartējot traumu guvušajam Paulam Jonasam, uz starta stājās divi citi Latvijas pārstāvji. Uldis Freibergs turklāt debijas reizē izcīnījis pirmos MXGP punktus – 17. vieta finišā. Pirmajā divdesmitniekā kādu laiku atradās arī Tomass Šileika, bet finišēja 21. vietā.

MX2 klasē pirmajā braucienā dubultuzvara “Husqvarna” komandai – pirmais sezonas līderis Kajs de Volfs, kuram nepilnas trīs sekundes zaudēja Lukass Kūnens.

Pēc starta vadībā nonāca Saša Kūnens. Lai gan De Volfs dažādi centās, tomēr sacensību pirmajā daļā tikt garām līderim neizdevās. Pēc tam De Volfs izbrauca no trases, kā rezultātā uz otro vietu pacēlās L.Kūnens, tomēr pēc tam otro vietu atguva.

Turpinājumā De Volfam izdevās pārņemt vadību, bet savam brālim S.Kūnenam drīz vien garām tika arī L.Kūnens. Šādā secībā trijotne arī finišēja.

Vientuļā ceturtajā vietā finišu sasniedza Simons Langenfelders, bet Liams Evartss apdzina Oriolu Oliveru cīņā par piekto vietu. Atkritis uz beigām, līdz septītajai vietai spēja aizcīnīties Mikels Hārups. Savukārt Andrea Adamo vairākas reizes krita un finišēja tikai trīpadsmitais.

Otrais brauciens MX2 klasē sāksies plkst. 16:10, bet MXGP klasē – plkst. 17:10.

Izmantotie avoti: SportaCentrs.com.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *