Atskatoties uz sportisko 2022. gadu

Kā vēja spārniem aiztraucies 2022. gads, kas pēc vīrusa Covid-19 izraisītās pandēmijas un ar tiem saistītajiem ierobežojumiem atkal bija ierasti sportisks. Ogres novada sportistiem sasniegumu un panākumu bija ļoti daudz, bet šoreiz par svarīgākajiem.

Lielāko sportisko sensāciju šogad sarūpēja mūsu jaunie basketbolisti, kas pēc teju 30 gadu pārtraukuma izcīnīja valsts čempionu kausu. Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguva Ogres basketbola un handbola meistarkomandas. Ikšķilietis Patriks Gailums saņēma balvu «Gada vieglatlēts». Ogrē tagad ir Baltijā augstākā profesionālās klinšu kāpšanas siena, bet tautas skriešanas sacensības «Izskrien Ogri!» kā vienmēr bija lieliski noorganizētas un kupli apmeklētas.

BK «Ogre» tiek pie Latvijas bronzas
Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas medaļas izcīnīja BK «Ogre» sava jaunā galvenā trenera Ulda Švēdes vadībā. Bronzas sērijā līdz vienas komandas trim uzvarām ogrēnieši ar 3:0 (72:60, 69:51, 72:64) pieveica «Latvijas Universitātes» basketbolistus. Ogres basketbola klubs savā ne pārāk ilgajā pastāvēšanas laikā pie LBL bronzas godalgām tika jau otro reizi.

«HK Ogre/HYDROX» – Latvijas bronzas medaļniece
Latvijas čempionāta handbolā vīriešu Virslīgas medaļas sev kaklā kāra komandas «HK Ogre/HYDROX» handbolisti, kas bronzas sērijā līdz vienas komandas divām uzvarām ar 2:0 (36:32 un 38:35) pārspēja Murjāņu Sporta ģimnāzijas komandu. Ogres handbolistiem ir gan Latvijas bronza, gan sudrabs, bet pilnam komplektam pietrūkst zelta.

Jaunajiem Ogres basketbolistiem Latvijas zelts
Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrā vecuma grupā U19 čempionu kausu izcīnīja Ogres Basketbola skolas komanda, kas finālā ar 76:70 pieveica Rīgas klubu DSN. Ogres juniori pie zelta medaļām tika pēc 29 gadus ilgušas pauzes. Turnīrā vērtīgākā spēlētāja (MVP) balva – ogrēnietim Markusam Lastiņam, bet simboliskajā piecniekā vēl viens mūsējais – Dāvids Māls.

Latvijas labākais vieglatlēts – ikšķilietis Patriks Gailums
Šķēpmetējs Patriks Gailums nupat saņēma Latvijas Vieglatlētikas savienības balvu «Gada vieglatlēts». Ikšķilietis aizvadītās sezonas laikā savu personisko rekordu uzlaboja līdz 83,65 m. Pasaules čempionātā Gailums ierindojās 13. vietā, bet Eiropas čempionātā izcīnīja 6. vietu, kas bija labākais sasniegums starp visiem Latvijas vieglatlētiem.

Atklāta Baltijā augstākā kāpšanas siena
Ogrē, Zvaigžņu ielā 11, šogad atklāta Baltijā augstākā profesionālā klinšu kāpšanas siena. Tā tika izveidota, izmantojot 1968. gadā uzcelto pilsētas ūdenstorni, kas vairs netika izmantots jau vairāk nekā 30 gadu. Klinšu kāpšanas siena kļuvusi par vienu no iecienītiem Ogres novada Sporta centra infrastruktūras objektiem.

Gada pasākums – «Izskrien Ogri 2022!»
Jau ne pirmo gadu masveidīgākais un vislabāk noorganizētais tautas sporta pasākums mūsu novadā bija rudens skriešanas sacensības Ogrē. Šoruden septembra pēdējā svētdienā uz sacensību «Izskrien Ogri 2022!» starta līnijas stājās gandrīz 450 visu vecumu skrējēju no visas Latvijas. Bija arī daži ārzemnieki.

Izmantotie avoti: Ogres Vēstis Visiem.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *