Basketbolistiem viļņains sezonas sākums

Pēc pirmajām sešām spēlēm Latvijas – Igaunijas apvienotajā līgā basketbola klubs «Ogre» ar trim uzvarām un tikpat zaudējumiem ieņem vietu turnīra tabulas vidusdaļā. Pēc divām neveiksmēm ievadā sekoja trīs uzvaru virkne, taču 18. oktobrī tika ciests zaudējums izbraukuma mačā pret Igaunijas klubu «Keila».

Trūkst stabilitātes

BK «Ogre» Latvijas – Igaunijas apvienotajā līgā ir aizvadījis sešas cīņas ar dažādu spēles ritējumu un kvalitāti. Pat ierindas līdzjutējam redzams, ka basketbolistu sniegums ir visnotaļ mainīgs, līdz ar to arī komandas rezultāti nav tik labi, kā cerēts. Basketbola kluba «Ogre» ģenerālmenedžeris Rinalds Sirsniņš atzīst, ka esošo situāciju noteikti vajag uzlabot: «Domāju, ka mūsu komanda ir spējīgāka uz kaut ko vairāk, jo sezonas sākumā tās sniegums ir diezgan nestabils. Tādēļ man no savas puses gribētos redzēt tieši šo stabilitāti, lai spēles gaitā nebūtu tik daudz kāpumu un kritumu. Ja spēles aizritētu vienmērīgāk, tad arī būtu labāka komandas bilance. Patlaban (saruna ar ģenerālmenedžeri notika 19.10.) mums ir trīs uzvaras un trīs zaudējumi, tādēļ līdz galam ar komandas sniegumu neesmu apmierināts.»

Rinalds Sirsniņš arī uzskata, ka ne visi starpsezonā piesaistītie spēlētāji, tostarp leģionāri, attaisno uz viņiem liktās cerības: «Tur jau tā lieta, ka no dažiem mēs gaidījām vairāk, un domāju, ka tādēļ mēs arī, teiksim, sezonas sākumā klibojam. Tagad nesaukšu vārdu, uzvārdu, bet esmu diezgan neapmierināts ar vienu no mūsu ārzemju spēlētājiem. Mēs jau runājām par to ar treneru štābu, un, iespējams, tiks veikta spēlētāju maiņa.»

Gaidāms saspringta darba periods

Rinalds Sirsniņš ir pārliecināts, ka neviena komanda nav perfekta, tādēļ vienmēr ir iespējami uzlabojumi: «Es uzskatu, ka arī spēcīgākie pasaules klubi allaž var tiekties uz sava snieguma pilnveidošanu. Mēs arī neesam izņēmums, lai gan domāju, ka mūsu komandas ķīmija ir pietiekami efektīva. Iekšējais mikroklimats ir labs, bet, kā jau iepriekš minēju, sniegums laukumā pašlaik nav tik pārliecinošs, kādu mēs – kluba vadība un treneru korpuss – vēlētos. Domāju, arī BK «Ogre» atbalstītāji un līdzjutēji gaida labāku sniegumu. Līdz ar to ir daudz, ko domāt un darīt, un uz to arī koncentrēsimies. Meklēsim atbildes uz esošajiem jautājumiem, konstatēto problēmu risinājumus, centīsimies noskaidrot, kāpēc komandai neizdodas katrā mačā spēlēt tik labi, kā mēs visi vēlētos.»

Nepieciešams iegūt papildu pārliecību

Komandu sporta veidos, tostarp basketbolā, klubu sniegumu ievērojami ietekmē atsevišķu spēlētāju izkrišana no ierindas dažādu savainojumu dēļ. Rinalds Sirsniņš teic, ka Ogres basketbola klubā pašlaik situācija šajā jomā ir pieņemama: «Kā jau profesionālajā sportā, vienmēr ir dažādas mikrotraumas, bet nekādu ļoti nopietnu savainojumu patlaban mūsu rindās nav. Tiesa, sezonas sākumā vienam no ārzemju spēlētājiem bija pēdas lūzums, un varbūt tāpēc mēs neesam no viņa sagaidījuši cerēto sniegumu, jo viņš četras nedēļas bija spiests izlaist treniņus. Iespējams, viņam vajadzētu vēl dot laiku ieskrieties. Arī latviešu spēlētājiem bija dažādas nelielas muskuļu traumas, kaut kādi mikroplīsumi, bet kopumā fiziskā veselība pagaidām ir kārtībā. Vairāk jādomā par mentālo pusi, kā sakārtot psiholoģiju. Jo mēs varam spēlēt labi, ko arī diezgan bieži apliecinām, bet vajag stabilizēt domāšanu, izveidot mentālo sistēmu, kas ļauj spēlēt droši un ar lielu pārliecību.

Šajā ziņā ļoti palīdz BK «Ogre» kapelāns Elmārs Pļaviņš, kurš ilgus gadus bijis kopā ar mūsu komandu. Protams, tagad viņš ir ļoti aizņemts ar karu Ukrainā, jo dodas daudzās misijās un palīdz ukraiņiem – gan karavīriem, gan viņu tuviniekiem. Elmāra veicamais darbs ir milzīgs un neatsverams. Mēs arī tuvākajā laikā gaidīsim ziņu no viņa par kādu sapulcīti vai pasākumu, ko Elmārs organizē, lai uzlabotu un sakārtotu komandas mentālo spēku. Tāds kopīgs saiets palīdzētu atbrīvot puišus no kāda iespējama psiholoģiska rakstura spiediena, viņi varētu sākt spēlēt brīvāk, un spēle aizietu no rokas.»

Mērķis – medaļas Latvijā

Aicināts pastāstīt par BK «Ogre» sezonas uzdevumiem, Rinalds Sirsniņš saka: «Pirmkārt, mēs gribam atgriezties Latvijas medaļnieku skaitā. Tas ir mūsu primārais mērķis. Protams, mēs ar savu spēli vēlamies panākt, lai līdzjutēji piepildītu tribīnes, lai cilvēki nāk uz mačiem un atbalsta mūsu basketbola klubu. Mums tagad ir arēna «Ogre» un jauna komanda, līdz ar to kļūst saprotams, ka vajadzīgas uzvaras, lai līdzjutēji nāktu atbalstīt, fanot. Svarīgi nodibināt stabilu saikni ar skatītājiem, jo, ja komanda sāk zaudēt, tad spēļu apmeklētāju diemžēl paliek arvien mazāk. Mūsu uzdevums ir uzvarēt, piepildīt tribīnes pēc iespējas vairāk. Otrs no mūsu mērķiem ir panākt, lai Latvijas kausa izcīņa notiku Ogres jaunajā sporta arēnā. Bet, lai to varētu padarīt iespējamu, mums visdrīzāk ir jātiek vismaz kausa finālā. Ja komandai to izdosies īstenot, es domāju, sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību arī šo mērķi varētu sasniegt.»

Rinalds Sirsniņš noliedz, ka būtu kādas citas komandas, kas liktu sprunguļus riteņos vai pret kurām ir neērti spēlēt. Viņš uzsver: «Mēs paši esam sev lielākie pretinieki. Jo tieši mēs nerādām to spēli, ko gribam redzēt, tādēļ vairāk jākoncentrējas uz savu sniegumu, komandas spēli un saprašanos laukumā, kā arī ārpus tā. Kad mēs to visu sakārtosim un kluba iekšienē viss būs kārtībā, tad vairāk varēsim domāt par pretiniekiem. Mēs nebaidāmies ne no viena, es uzskatu, ka mūsu sastāvs joprojām ir spējīgs uzvarēt jebkuru pretinieku. Vienkārši ir jāatrod sava spēle un pareizais kustības vektors.»

Valda vēlme dot pozitīvas emocijas

Tiek uzskatīts, ka Latvijas basketbola izlases veiksmīgais starts Pasaules kausā daudzus bērnus mudinās iet un spēlēt basketbolu. Rinalds Sirsniņš atzīst, ka arī Ogrē ir pazīmes, kuras liecina par jaunās paaudzes intereses pieaugumu, taču, lai spriestu objektīvāk, vajadzīgs vairāk laika: «Es domāju, ka tas ir jāskatās vairāku gadu griezumā. Cik es zinu, pirmais pieplūdums bija pietiekami liels. Bērni vēl aizvien nāk un piesakās, arī man daudzi interesenti personīgi zvana un prasa, kur viņu mazākās atvases var nākt spēlēt basketbolu. Es varbūt nevaru nosaukt konkrētus skaitļus, šajā jomā neesmu kompetents, bet, spriežot pēc sajūtām un sarunām, ir sperts liels solis uz priekšu.»

Jautājot, ko vislabāk komandai novēlēt, Rinalds Sirsniņš atklāti saka: «Galvenokārt, lai turas veselība, mēs atrodam savu īsto spēles virzienu un lai uz mačiem nāk līdzjutēji, atbalsta mūsu komandu, seko līdzi, pārdzīvo. Jo īstenībā mēs spēlējam emociju dēļ, un saikne starp spēlētājiem un skatītājiem ir neaptverami spēcīga. Mēs no savas puses darīsim visu, lai dotu labākās emocijas gan pilsētai, gan novadam. Lai par mums runātu ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā. Soli pa solim iesim uz saviem mērķiem.»

Izmantotie avoti: Ogres Vēstis Visiem.

Komentē pirmais

Obligātie lauki ir atzīmēti kā *