Sestdiena, 2020. gada 26. decembris

Ogres "Zilie kalni" gaida slēpotājus.

Līdz ar pirmajām sniega pārslām strauji tuvojas slēpošanas sezona, kas ik gadu Ogres Zilajos kalnos pulcē slēpot gribētājus no visas Latvijas.

Lai gan Dabas parka "Ogres Zilie kalni" distanču slēpošanas trases uzturēšanas darbi norit visu gadu, veidojoties pastāvīgai sniega segai plānots veikt trases sagatavošanu ziemas prieku baudīšanai. Informē Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra”.

 Zilo kalnu distanču slēpošanas trase stiepjas no Ikšķiles līdz Ogrei un tās kopgarums ir gandrīz 12 km, kas trasi padara par garāko distanču slēpošanas trasi Pierīgā. Slēpotāji var veikt arī atsevišķus trases posmus, neveicot trasi pilnā tās garumā. Prasmīgākie slēpotāji aicināti izvēlēties trasi ar sarkano marķējumi, savukārt iesācējiem piemērotāka būs trase ar zaļo marķējumu.

“Lai slēpot būtu patīkami un  droši, pirms trases atvēršanas, kā arī regulāri sniegotajā laikā, trase tiek speciāli sagatavota - blietēta, rullēta visā platumā, lai varētu slēpot slidsolī (trases vidū) un speciāli ievilktas sliedes  klasiskajam solim (trases malās),” atklāj Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības aģentūras "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra" direktore Ieva Kraukle.

Sākoties trases sagatavošanas darbiem un visas slēpošanas sezonas garumā dabas parka apmeklētāji pastaigām un citām ar slēpošanu nesaistītām aktivitātēm aicināti izmantot citas pastaigu takas.

“Diemžēl pat brīžos, kad trasē neviens neslēpo, pastaiga vai izbrauciens ar ragavām pa slēpošanas trasi nodara kaitējumu, kas vēlāk rezultētajās ar nekvalitatīvu un nebaudāmu trasi, kā arī apgrūtinātiem trases uzturēšanas darbiem,” norāda Ieva Kraukle. 

Sniegotajā laikā slēpošanas trasē tiks uzstādīts marķējums un brīdinājuma zīmes, kas atgādinās par  sekojošie trases lietošanas nosacījumiem: 

•pa slēpošanas trasi jāpārvietojas tikai ar slēpēm; 

•slēpošanas trasē jāievēro slēpošanas virzienu; 

•Ikvienam trases apmeklētajam jāsaudzē izveidotās slēpošanas sliedes, nepieciešamības gadījumā bez slēpēm atļauts pārvietoties tikai pa slēpošanas trases ārpusi;

•slēpošanas trasi aizliegts izmantot pastaigām ar suni, ragavām, bērnu ratiņiem un  riteņbraukšanai.

Līdzīgi, kā citus gadus pie slēpošanas trases Starta laukuma sadarbībā ar OZK Slēpju nomu darbosies slēpošanas inventāra nomas punkts. Nomas punkta darbalaiki un papildus informācija apskatāma šeit: https://ziliekalni.lv/lv/atputai/vieta/slepju-noma--velo-noma/26/. Vairāk kā puse trases katru dienu līdz pulksten 22.00 tiks izgaismota, tādējādi ļaujot izmatot trasi arī tumšajās vakara stundās.  “Šobrīd norit darbi pie trases apgaismojuma izbūves 3,5 km garā slēpošanas trases posmā. Pēc šo darbu pabeigšanas trase būs apgaismota vairāk kā 10km garumā,” atzīmē I. Kraukle.

Domājot par to, lai ziemas priekus Zilajos kalnos varētu baudīt ne tikai slēpotāji, sniegotajā laikā tiek iekoptas pastaigu takas kalnu korēs, pa kurām var pastaigāties, nūjot, vizināties ar kamaniņām un pilnvērtīgi baudīt atpūtu dabā. Tāpat atpūtniekiem būs pieejami parka infrastruktūras objekti un  citas kompleksa “Zilie kalni” takas, kas stiepjas vairāku kilometru garumā.

Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūras pārstāvji vēl patīkamu atpūtu dabā un aicina ievērot parka iekšējās kārtības noteikumus, sniedzot iespēju baudīt veselīgu, aktīvu un patīkamu atpūtu arī citiem. 

Dalīties ar rakstu