Svētdiena, 2020. gada 02. augusts

Notiks "Drosmes skrējiens" Nepalaid garām!

29. augustā jau ceturto gadu Ikšķilē dabas parkā “Zilie Kalni” sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu norisināsies piedzīvojumu un šķēršļu sacensības “Drosmes skrējiens”, kurās ar septiņu un četrpadsmit kilometru garo trasi, šķēršļiem un spēka uzdevumiem iespēja ir cīnīties gan individuāli, gan komandā, gan ar ģimeni.

Tautas piedzīvojumu un šķēršļu skrējiens (pasaulē saucams par OCR) Ikšķilē notiks ar Ikšķiles novada pašvaldības atbalstu.

"Drosmes Skrējiens" kā sporta pasākums jau norisinās piekto gadu, pulcējot gan jaunus, gan vecus, gan profesionālus sportistus, gan sporta entuziastus, radot pozitīvu un emocijām bagātu sporta atmosfēru. Bērni līdz 14 gadiem piedalās tikai vecāka vai aizbildņa pavadībā, no 14 gadiem startēt var individuāli ar vecāka vai aizbildņa atļauju. Bērniem līdz 14 gadiem tiek piemērota arī 30% atlaide. Distances maršruti ir dažādi un norisinās Latvijas teritorijas skaistākās vietās. 2020. gada sezona sastāv no 4 posmiem, Ikšķiles posms ir trešais un noslēdzošais notiks Liepājā, trīs posmi tiek ieskaitīti dalībnieka kopvērtējumā. Distanču šķēršļi ir dažāda lieluma un formas- koka barjeru sienas, virvju tīkli, dzeloņstieples, auto riepas, ledaina ūdens baseini, dažādi citi šķēršļi - grāvji, dubļu bedres un citu dabas veidotu grūtību pārvarēšana. Distances uzdevumi ir smilšu maisu un koka bluķu nešana, akmeņu vilkšana un arī atmiņu testi.

Ikšķiles novada jaunsargu vienība ar Jaunsardzes instruktoru Andri Juškānu jau otro gadu aktīvi palīdz un atbalsta "Drosmes skrējienu", gan kā brīvprātīgie, gan kā dalībnieki.

Katrā posmā aptuveni tiek sapulcināti ap 350 - 400 dalībnieku. Liels % skaits ir to, kuri piedalās jau no pirmā gada. Trešo gadu 10 ātrākie katra posma skrējēji, iegūst kvalifikāciju piedalīties Eiropas OCR sacensībās un pārstāvēt Latviju un izmēģināt spēkus OCR arēnā kopā ar sportistiem no visas pasaules, sezonas jaunums, ka, katra posma ātrākie 20, iegūst arī kvalifikāciju OCR pasaules sacensībās. "Drosmes skrējiens" sacensības ir interesantas arī skrējējiem no Baltijas valstīm. Rīgas un Pļaviņas posmos ieradās ap 20 lietuvieši, lietuvieši jau gatavojas Ikšķiles posmam arī.

Mājas lapas sadaļā https://www.drosmesskrejiens.lv/lv/gallery var iepazīties ar dalībnieku intervijām, kā arī redzēt video un foto no pasākumiem un pieņemt savu lēmumu reģistrēties skrējienam.
Sacensības Iksķilē noritēs viegli sasniedzamā vietā – starts un finišs Dubkalnu karjers. Pirmais starts 12:00 un ik pa 15min līdz 100 cilvēku lielām grupām. Reģistrācija un dalības numuru saņemšana sākas no 10:00.
Trasē būs SIA “Ķekavas avots” dzeramais punkts, kā arī Ķekavas avota ūdens finišā. Pirms katra starta drosmīgos iesildīs treneri no Sporto Rīga, kuri arī aktīvi paši veido komandas un piedalās sacensībās. Medaļa katram finišējušajam dalībniekam. Godalgotās vietas tiks apbalvotas ar balvām no dažādiem sponsoriem.

Izmantotie resursi: ikskile.lvdrosmesskrejiens.lv

Dalīties ar rakstu