Pirmdiena, 2019. gada 16. septembris

Mūsu orientieristiem medaļu birums Latvijas čempionātā Krāslavā

Rudens sezonas kulminācija orientēšanās sportā bija 7. un 8. septembrī Krāslavas novadā, kur norisinājās Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē. Ogres novada orientieristiem lielākais panākums bija stafetē, kur Elites grupā par valsts vicečempioni kļuva komanda "Ogre OK/SC 1" ar Valteru Reneslāci, Raivo Kivlenieku un Andri Kivlenieku sastāvā.

Krāslavas novada mežos cīņā par medaļām sacentās rekordliels dalībnieku skaits – vairāk nekā 700. Distances caurvija mainīgu apvidu - no priežu sila līdz aizaugušām pļavām, no līdzenumiem līdz 50 metru kāpumam vienā nogāzē. Ogres orientieristi Latvijas čempionātā izcēlās ar lielisku sniegumu. Stafetē Elites grupā pārliecinoši startēja mūsu vīriešu elites komandas. Valters Reneslācis, Raivo Kivlenieks un Andris Kivlenieks izcīnīja vicečempionu, turklāt lielāko daļu distances puiši atradās līderu pozīcijā. Sudraba medaļas Elites grupā stafetē ogrēnieši iepriekšējo reizi izcīnīja 2010.gadā, kad kopā ar Andri un Raivo komandā startēja Renārs Roze. Pagājušogad tika bronza, bet ir apņēmība nākamgad izcīnīt zeltu! Jāatzīmē, ka arī komanda "Ogre OK/SC 2" ar Miku Zvirbuli, Edgaru Ustinovu un Nauri Neimani komandā iekļuva labāko sešiniekā, pēc otrā etapa atrodoties pat bronzas pozīcijā. Ogrēnieši bija vienīgie, kuriem izdevās izcīnīt  vietas labāko desmitniekā ar divām komandām. Īpašs gandarījums, ka to izdevās paveikt pašu spēkiem, nepiesaistot citu valstu vai pilsētu orientieristus. Visi seši minētie sportisti jau agrā bērnībā uzsāka orientēšanās gaitas pie treneres Ivetas Holcmanes.

Mūsu jaunieši ņēma piemēru no pieaugušajiem. Spraigā cīņā, kas turpinājās līdz pat finiša līnijai, vecuma grupā S16 sudraba godalgas ieguva Elīze Bremze, Līva Elīza Andersone un Žozefīne Zavjalova), sudrabs arī vecuma grupā V14 - Patrikam Gustavam Rinkevičam, Emīlam Šulcam un Audrim Odo Vītoliņam, kā arī vecuma grupā V12 - Lūkasam Siliņam, Bruno Šternam un Renāram Grasim.

Vidējā distancē  Ogres novada sporta centram divi čempioni - Elīze Bremze (S14) un Renārs Grasis (V12), kuri katrs savā vecuma grupā pieveica ap 40 konkurentiem. Uzvaru pamatā ir ilgstošs un neatlaidīgs darbs. Sudraba godalga Bruno Šternam (V12), bet  bronza - Patrīcijai Valainei (S12).

Orientēšanās sezona vēl nav beigusies - Latvijas čempionāts pagarinātajā distancē tiks aizvadīts 28. septembrī Siguldas gravās.

Informāciju sagatavoja Nauris Neimanis, Ogres NSC orientēšanās treneris

Dalīties ar rakstu