Otrdiena, 2019. gada 06. augusts

Ogrēnietim Sarksņam 7. vieta pasaules čempionātā junioriem

No 28. jūlija līdz 3. augustam Dānijā, Viborgas apkārtnē, norisinājās paasaules čempionāts veloorientēšanās sportā junioriem, kurā ar lieliskiem rezultātiem piedalījās arī Ogres novada sporta centra audzēknis Andris Sarksņa.

Sprinta distancē, kas notika piņķerīgajā Viborgas vecpilsētā un prasīja no dalībniekiem gan lielu braukšanas ātrumu šaurajās ieliņās, gan precīzu orientēšanos, Andris Sarksņa ierindojās augstajā 7. vietā, uzvarētājam dānim Tomasam Steintālam zaudējot 1 minūti 56 sekundes, bet no TOP 6 atpaliekot par tikai 14 sekundēm.

Vidējā distance dalībniekiem piedāvāja tehniski sarežģītu apvidu gan ar dažādām reljefa formām, gan taciņu labirintiem, kā arī dažādu ceļu variantu izvēlēm. Puišu junioru grupā šoreiz labākais bija Jans Haseks no Čehijas, bet Andrim šajā distancē 11. vieta, uzvarētājam zaudējot 6 minūtes un 47 sekundes.

Garajā distancē mijās sīku, blīvu stigu kvartāli ar krosa trašu labirintiem, starp kuriem bija jāatrod optimālais pārvietošanās ceļš. Ļoti netipisks, bet interesants apvidus. Puišu junioru grupā atkal labākais Jans Haseks no Čehijas. Andrim šoreiz ne tik veiksmīgs starts un 22.vieta, zaudējot līderim gandrīz 19 minūtes.

Sacensības noslēdzošajā masu starta distancē dalībniekiem bija jāpieveic vairāki apļi blīvajā Viborgas meža taku un MTB trašu tīklā. Uzvaru atkal izcīnījaTomass Steintals no Dānijas, bet Andris ierindojās 11. vietā, uzvarētājam piekāpjoties par 3 minūtēm un 38 sekundēm.

Jāpiebilst, ka nedēļu iepriekš Igaunijā notiekošajā Baltijas čempionātā Andris Sarksņa izcīnīja 5. vietu sprinta distancē M21 elites grupā. Andra trenere ir Iveta Holcmane.

Dalīties ar rakstu