Ceturtdiena, 2019. gada 06. jūnijs

''Ikšķiles MTB velobraucienā'' uzvar Priževoits un Antone

Pagājušajā nedēļas nogalē notikušajās sacensībās ''Ikšķiles MTB velobrauciens 2019'', kas pulcēja vairāk nekā 250 riteņbraucēju, dažāda vecuma un meistarības dalībnieki sacentās četrās ierastajās distancēs – bērnu, ģimeņu, pusmaratona un maratona. Prestižākajā un grūtākajā 48 km maratona distancē, kur uz starta izgāja pussimts dalībnieku, vīriešu konkurencē ar vairāk nekā divu minūšu pārsvaru uzvaru svinēja Jānis Priževoits, bet sievietēm līdzīgajā cīņā ātrākā bija Anita Antone. Tikmēr komandu ieskaitē pārākumu nodemonstrēja ''VW Komerctransports-Veloprofs.lv''.

Lieliskos vasarīgos laikapstākļos dabas parka "Zilie kalni" kalnainajā un skaistajā teritorijā tika aizvadītas ikgadējās un tradicionālās kalnu riteņbraukšanas sacensības ''Ikšķiles MTB velobrauciens 2019''. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem sacensību norises laiks bija gandrīz pusotru mēnesi agrāk, jo citus gadus ''Ikšķiles MTB'' norisinājās jūlija vidū, taču laika apstākļi jūnija pirmajā dienā bija tikpat silti un saulaini kā citreiz jūlijā. Neskatoties uz vairākām sporta sacensībām nedēļas nogalē, ''Ikšķiles MTB'' velobraucienā visās četrās distancēs kopā piedalījās vairāk nekā 250 riteņbraukšanas entuziastu, kuru vidū bija arī vairāki nopietnāk ar šo sporta veidu nodarbojošies velobraucēji.

48 km Maratona distancē, kur 16 km apli bija jābrauc trīs reizes, pirmajā aplī izveidojās līderu kvartets, kurā ietilpa Jānis Priževoits, Gints Jakovels (abi VW Komerctransports-Veloprofs.lv), Atis Paksis (Filter) un Armands Pivors (Ogre/Nesēdi mājās).  Tā viņi četratā kopā nobrauca līdz pat pēdējā trešā apļa vidum, kad stāvajā kāpumā lielāku ātrumu nodemonstrēja ķegumietis Priževoits, atraujoties no pārējiem konkurentiem. Tajā brīdī pamazām arī viss četrinieks izretojās. Jānis savu pārsvaru atlikušajos kilometros palielināja un izcīnīja pārliecinošu uzvaru, 48 km nobraucot 1:39:52 h. Dubultuzvaru ''VW Komerctransports-Veloprofs.lv'' nodrošināja rīdzinieks Jakovels, kurš finišēja 2:09 min. aiz sava komandas biedra un par 36 sekundēm apsteidza trešās vietas ieguvēju rīdzinieku Ati Paksi. Tikmēr mājiniekam Pivoram nācās samierināties ar ceturto vietu, no labāko trijniekam atpaliekot par 1:15 min. Sievietēm pirmais trijnieks sarindojās daudz blīvāk nekā vīriešiem, jo ātrākās trīs sportistes finišēja 40 sekunžu robežās. Anita Antone no Baldones velokomandas trasi veica 2:02:13 h un tikai par 13 sekundēm apsteidza tuvāko konkurenti Viju Frīdu no Daugavpils. Vēl 26 sekundes vēlāk finišēja tukumniece Aiga Paegle (Engures sportam), kura ieguva trešo vietu.

32 km pusmaratonā no līderu piecinieka pēdējos finiša metros lielāku ātrumu spēja nodemonstrēt un uzvaru izcīnīja rīdzinieks Bruno Binovskis no ''ELKOR/RSS'' (1:19:16 h), par pāris sekundēm pārspējot ogrēniešus Mārtiņu Romanovski (KS Sporta klubs) un Oskaru Urbanoviču (Nesēdi mājās). Sievietēm pirmā finiša līniju šķērsoja juniore no ''ELKO/RSS'' – rīdziniece Lāsma Vaivode, kura vienīgā no sievietēm 32 km spēja veikt ātrāk par pusotru stundu (1:29:33 h). Par gandrīz astoņām minūtēm viņai piekāpās otrās vietas ieguvēja ikšķiliete Šarlote Elza Medne (KS Sporta klubs), bet vēl divas minūtes vēlāk finišēja trešās vietas īpašniece Evija Ziediņa no Rīgas. 12 km ģimeņu distancē uzvarētāju godā tika rīdzinieks Ilmārs Birskis un ogrēniete Elēna Selga.

Ja maratonā komandu ieskaitē, kur vērtēja katras komandas četru labāko pārstāvju iegūtos punktus, komanda ''VW Komerctransports-Veloprofs.lv'' pārējiem neatstāja nekādas cerības, tad pusmaratonā ''KS Sporta klubs'' pie pirmās vietas tika ļoti līdzīgā cīņā. Abās distancēs otrās un trešās vietas ieguvējas bija tās pašas komabdas – ''Ogre/Nesēdi mājās'' un ''ELKOR/RSS''.

Sacensības atbalstīja Ikšķiles novada pašvaldība un ''Tūrisma, sporta un atpūtas komplekss ''Zilie kalni'''',  biedrība ''Sporta klubs SportLat'', ''Hawaii express'', ''Compensa Life Vienna Insurance Group'', ''Gerimax'', ''Ezerkauliņi'', ''Labās balvas'', biedrība ''Nesēdi mājās'', ''Milžu taka'', izklaides parks ''Avārijas brigāde'', ''Digitālā pele'', ''Ogrenet.lv'' un ''Fakti.lv''.

Informāciju sagatavoja Jānis Dreiškins, sacensību organizators

Dalīties ar rakstu