Sestdiena, 2021. gada 09. janvāris

Trešo reizi spēkiem mērosies BK "Ogre" un "Valmiera Glass VIA"

Latvijas – Igaunijas līgas čempionāta Latvijas grupā šodien pulksten 17.00 jau trešo reizi šosezon spēkiem mērosies BK "Ogre" (7-5) un "Valmiera Glass VIA" (2-10). Pirmajos divos mačos pārāki izrādījās ogrēnieši (86:67 un 82:75). Ārkārtējās situācijas apstākļos noteikto ierobežojumu dēļ spēles joprojām notiek bez skatītāju klātbūtnes, bet TV tiešraidi no Ogres nodrošinās Best4sports.

BK "Ogre" pagājušā gada pēdējā spēlē beidzot uzvarēja klubu "VEF Rīga" (72:58), bet pēc tam, ja tā var izteikties, zaudēja Kasparu Bērziņu, kurš tagad jau spēlē Lietuvas komandā BK "Šiauliai". Pirms tam Bērziņš labi darbojās Ogres kluba interesēs  (vid. 13,4 punkti, 7,1 atlēkusī bumba, 1,2 bloķēti metieni), tāpēc ogrēniešiem būs nopietni jāsaņemas, lai iztiktu bez viņa. Daļa funkciju būs jāuzņemas līderiem (Andrē Vokeram 13 punkti, Uģim Pinetem 12,4, Kristapam Dārgajam11+9 atl., Rinaldam Sirsniņam 7,9+5,6 piespēles), bet daļa jāsadala starp tiem, kuru devums līdz šim bijis mazāks. Mājinieki būs šīs spēles favorīti, tomēr ne gluži tik vareni, lai pretiniekiem sāktu trīcēt rokas jau pirms spēles.

Valmieras komandai gadu mija nāca kā laba iespēja restartam pēc sportiski ne visai veiksmīgi aizvadītā pirmā posma un karantīnas. Salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, mazinājies akcents uz tālmetieniem – šosezon katrā mačā vairāk par valmieriešiem (vid. 26,1 un 9,1) izmetuši un trāpījuši tikai "Ogres" basketbolisti (30,5/10), bet trāpīto metienu skaita ziņā priekšā ir arī "Ventspils" (9,7/24,8). Rezultativitātes ziņā "Valmiera Glass VIA" ieņem 5. vietu starp sešām Latvijas komandām, tomēr rezerves bilances uzlabošanai, šķiet, meklējamas citur – tieši valmierieši savā grozā ielaiduši vairāk par visām citām Latvijas komandām (vid. 86,2 punkti). Individuālajā statistikā vispārliecinošāk izskatās Edmunds Elksnis (18,4 punkti un 6,8 rezultatīvās piespēles – attiecīgi 2. un 1. vieta starp Latvijas basketbolistiem, kā arī 4. un 1. vieta visā līgā), Ogres Baskebola skolas audzēknis Ervīns Jonāts (12,3 + 5,9 atl.) un Valters Vēveris (11,3).

Izmantotie resursi: www.basket.lv

Dalīties ar rakstu