Ceturtdiena, 2020. gada 17. decembris

BK "Ogre" sagādā pirmo zaudējumu līderei "VEF Rīga"

Latvijas un Igaunijas basketbola līgā svarīgāko uzvaru šosezon izcīnījusi BK "Ogre". Šovakar ogrēnieši savā laukumā tikās ar līgas līdervienību "VEF Rīga", ko kļūdām bagātā spēlē pārspēja ar rezultātu 72:58, sagādājot rīdziniekiem pirmo zaudējumu. Neapturams ogrēniešu rindās ar 25 gūtiem punktiem bija Kaspars Bērziņš.

"VEF Rīga" basketbolisti šajā sezonā oficiālā spēlē zaudējuši tikai reizi - FIBA Čempionu līgā, bet Latvijas un Igaunijas līgas turnīrā bija spēlējuši perfekti. Tikmēr "Ogre" jau visu sezonu cenšas aizķerties gan pret "VEF Rīga", gan pret BK "Ventspils" komandām, bet nav spējusi izcīnīt panākumu, kas mūsu basketbolistiem lika ar pieciem zaudējumiem ierindoties turnīra tabulas trešajā vietā. Abas komandas šosezon jau divreiz tikušās, bet abās gana pārliecinoši uzvarēja rīdzinieki - 81:63 un 83:76.

Trešo spēli labāk sāka "VEF Rīga" basketbolisti, kas izvirzījās vadībā ar 7:2. Nākamajā minūtē ogrēnietis Andre Vokers trāpīja tālmetienu, bet Kristaps Dārgais panāca izlīdzinājumu. Otrā laukuma galā ar triecienu grozā no augšas izcēlās Maikls Kaizers, bet tas tomēr neievadīja lielāku viesu izrāvienu, kamēr mājiniekiem izdevās gan atspēlēt četru punktu deficītu, gan arī izvirzīties vadībā (13:11). Pirmās ceturtdaļas vidū potītes savainojumu guva rīdzinieks Aigars Šķēle, kurš vairs nespēja turpināt maču. Līdz pat pirmās ceturtdaļas beigām abas komandas cīnījās punkts punktā, te vienai, te otrai komandai esot minimālā vadībā. Ceturtdaļu ar triecienu grozā no augšas noslēdza Kails Almens, atjaunojot līdzsvaru uz tablo - 23:23.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē komandām bija problēmas ar punktu gūšanu no spēles, bet rezultātu pamatā uz priekšu virzīja realizēti soda metieni. Ceturtdaļas otrajā pusē situācija nemainījās, bet uz šīs nerezultatīvās spēles fona sevi vislabāk parādīja ogrēnietis Rihards Zēbergs, kurš vienīgais ilgā laikā spēja raidīt bumbu grozā un izvirzīt "Ogri" vadībā ar 34:31.

Otro puslaiku ar triecienu grozā no augšas sāka Kaizers, bet tas no viesu puses uz ilgāku laiku bija arī viss. Ogrēnieši lieliski darbojās aizsardzībā, pa tālmetienam trāpīja Kaspars Bērziņš un Rinalds Sirsniņš, kas ļāva mājiniekiem būt vadībā ar 45:33. "VEF Rīga" uzbrukums kaut cik sāka darboties vien trešās ceturtdaļas pēdējās trīs minūtēs, kad viesu komandu pavilka Artis Ate un Emīls Krūmiņš. Pēc 30 spēlētām minūtēm rezultāts bija 52:45 par labu "Ogrei".

Spēles izšķirošo nogriezni ar vairākiem nerealizētiem metieniem sāka "Ogre", bet "VEF Rīga" basketbolisti alka atspēlēties. Aleksandrs Madsens trāpīja tālmetienu, kas varēja mainīt spēles gaitu, bet uzreiz ar to pašu īstajā brīdī atbildēja Bērziņš. Laukumā ritēja īsta raksturu cīņa, kurā katra nianse varēja izšķirt visu. Pēc trim nospēlētām minūtēm Uģis Pinete trāpīja tālmetienu ar sodu, bet nespēja veikt četru punktu gājienu. Lai pilnībā salauztu pretinieku, "Ogre" atgriezās pie zonas aizsardzības, ar ko pretiniekiem šajā spēlē bija lielas problēmas. Komandas turpināja ļoti daudz kļūdīties, bet ogrēnieši tomēr spēja noturēt iepriekš iegūto pārsvaru (61:53). Kamēr "VEF Rīga" basketbolisti izmisīgi centās izglābties, tikmēr Zēbergs un Bērziņš turpināja kārtot "Ogres" pirmo lielo panākumu šosezon. Pēdējā minūtē jau bija skaidrs, ka "Ogres" uzvara un "VEF Rīga" pirmais zaudējums nekur neizpaliks, ogrēnieši varēja svinēt panākumu ar rezultātu 72:58.

Uzvarētāju labā Kaspars Bērziņš guva 25 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, Rihards Zēbergs pievienoja 16 punktus, bet Kristaps Dārgais protokolā atzīmējās ar 10 punktiem un 14 izcīnītām atlēkušām bumbām. "VEF Rīga" rindās ar 12 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kails Almens, bet pa 11 punktiem Maiklam Kaizeram un Aleksandram Madsenam, kurš piedevām izcīnīja arī deviņas atlēkušās bumbas.