Trešdiena, 2020. gada 16. decembris

Ogrei cīņa ar nepieveikto VEF Rīga

Ceturtdien, 17. decembrī, basketbola klubs Ogre, Paf Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros, tiksies ar perfekti spēlējošo VEF Rīga. Spēles sākums plkst. 19:00 un tās tiešraide būs redzama kanālā Best4SportTV.

 VEF Rīga šajā sezonā pārliecinoši dominē Paf Latvijas Igaunijas basketbola līgā. VEF ir vienīgā komanda visā līgā, kas šajā sezonā nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu līgas ietvaros uzvarot visās 11 aizvadītajās cīņās.  Tuvākie sekotāji BK Ventspils un Tallinas Kalev/Cramo zaudējumu piedzīvojuši pat divas reizes.

 Ogre, pēc aizvadītajā nedēļā piedzīvotā zaudējuma BK Ventspils komandai, joprojām saglabā trešo pozīciju Latvijas komandu ieskaitē. Visi pieci zaudējumi piedzīvoti komandām, kuras atrodamas tabulas augšgalā, proti VEF Rīga un BK Ventspils.

 Pirmā tikšanās ar VEF Rīga šajā sezonā notika jau atklāšanas spēlē Ogrē. Diemžēl gaidītā intriga izpalika un aktuāli čempioni mājiniekiem neatstāja lielas cerības uz panākumu. Jau pirmajā ceturtdaļā VEF ieguva 12 punktu pārsvaru. Līdz puslaikam Ogres deficīts sastādīja jau 21 punkta robežu, bet izskaņā zaudējums ar rezultātu 63:81. Šī bija pirmā reize vēsturē, kad Ogre piedzīvo zaudējumu sezonas atklāšanas spēlē.

 Komandu otrā tikšanās reize Rīgā bija jau krietni intriģējošāka. Lai arī Ogre visu spēles laiku atradās iedzinējos, intriga tika saglabāta pat līdz spēles pēdējai minūtei. Spēles noslēdzošajā ceturtdaļā ogrēnieši spēja pietuvoties līdz -4. Diemžēl Elektrum Olimpiskā centra grozi spītīgi neņēma Ogres metienus. Kādā no uzbrukumiem bumba nekrita caur tīkliņam pat četras reizes pēc kārtas. Rezultātā VEF Rīga spēles galotnē izdevās nosargāt uzvaru ar rezultātu 83:76.

 Galvenais VEF Rīga uzbrukuma spēks ir leģionārs Kails Almens. Almena kontā vidēji 16 punkti spēlē, kā arī 4 rezultatīvas piespēles un 3,9 atlēkušās bumbas. Aigars Šķēle ir otrs rezultatīvākais VEF’ietis ar 12.6 punktiem. Šķēles kontā arī 4,3 rezultatīvas piespēles. Vairāk ā desmit punktus spēlē gūst vēl divi komandas leģionāri – Aizea Pinjeiro 11,4 punkti un 5,6 atlēkušas bumbas, bet Maikla Kaizera kontā 11,1 punkti un 6,2 izcīnītas bumbas.

 VEF Rīga ir vienīgā Latvijas komanda, kurā šosezon spēlē arī kādā no Eiropas turnīriem. FIBA čempionu līgā VEF izcīnījuši jau divus panākumus. Pēdējais no tiem gūts 8. decembrī uzvarot Lietuvas basketbola grandu Viļņas Ritas. Ar divām uzvarām trīs spēlēs VEF ierindojas E grupas otrajā vietā, ar ko pietiek lai kvalificētos turnīra nākamajai kārtai.

 Spēle starp BK Ogre un VEF Rīga notiks šo ceturtdien, 16. decembrī, Ogres 1. vidusskolas sporta hallē. Spēles sākums plkst. 19:00 un tās tiešraide būs redzama kanālā Best4sportTV. Ņemot vērā valstī izsludinātos ierobežojumus, spēles joprojām tiks aizvadītas bez skatītāju klātbūtnes zālē.

Dalīties ar rakstu