Trešdiena, 2020. gada 02. decembris

BK "Ogre" savā laukumā pieveic Valmieras komandu

1. decembra vakarā pēc izlašu pārtraukuma ar "Ogres" un "Valmieras Glass/ViA" dueli atsākās Latvijas un Igaunijas basketbola līgas turnīrs. Ogrēnieši savā laukumā spēja izcīnīt panākumu ar rezultātu 82:75. Rezultatīvākais starp mūsējiem ar 14 punktiem bija Kristaps Dārgais, bet vairāk par desmit punktiem sakrāja vēl pieci Ogres basketbolisti.

Pagājušajā sezonā BK "Ogre" turējās turnīra tabulas augšgalā, bet šosezon zaudējumi galvenajiem konkurentiem no Rīgas un Ventspils likuši ogrēniešiem ieņemt trešo pozīciju ar bilanci 4-4. Vienu no uzvarām izdevās izcīnīt pret pretiniekiem no Valmieras ar rezultātu 86:67. Ogrēnieši arī šajā spēlē bija favorīti, bet Valmieras komanda noteikti varēja pārsteigt, neskatoties uz to, ka šosezon uzveikusi vien "Latvijas Universitāti".

Jau spēles sākumā vadībā izvirzījās "Ogre", bet tad valmierietis Jānis Engers trāpīja tālmetienu, kamēr Edmunds Elksnis izvirzīja vadībā viesus no Valmieras. Kādu laiku komandām bija problēmas ar punktu gūšanu, bet ceturtdaļas vidū pretinieki apmainījās ar rezultatīviem uzbrukumiem. Pēc bumbas trieciena grozā no augšas Māra Ziediņa izpildījumā divus tālmetienus realizēja Rinalds Sirsniņš, ievadot ogrēniešu 11:0 izrāvienu. "Valmiera Glass/ViA" pirmajā ceturtdaļā vēl guva tikai četrus punktus, "Ogrei" esot vadībā ar 23:14. Otro ceturtdaļu lieliski sāka viesi, veicot 12:2 izrāvienu, pilnībā atgriežoties spēlē un pat pārņemot vadību (26:25). Ceturtdaļas otrajā pusē atbildes izrāvienu atkal ievadīja Sirsniņš. "Ogre" noslēdza otro ceturtdaļu ar 13:0 izrāvienu, atstājot pretiniekus tukšā piecas ar pusi minūtes. Komandas devās lielajā pārtraukumā pie rezultāta 40:29.

Otrā puslaika rēķinu pēc teju spēlētas minūtes ar triecienu grozā no augšas atklāja Kristaps Dārgais. Viņš pirmajās divās minūtēs bija savas komandas motors uzbrukumā, bet Valmieras vienība sekmīgi atbildēja, saglabājot starpību uz rezultāta tablo. Līdz ceturtdaļas vidum rezultāta starpība svārstījās ap 10 punktiem, bet tad vēl viens izrāviens padevās "Ogrei" - 59:41. Atlikušajās pāris minūtēs trešajā ceturtdaļā komandas cīnījās līdzīgi, punktus gūstot pārmaiņus. Ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu noslēdza valmierietis Ziediņš, uzstādot rezultātu pēc 30 spēlētām minūtēm - 65:48.

Pēc ogrēnieša Uģa Pinetes realizētā metiena Valmieras komanda spēja veikt 10 punktu izrāvienu, nedomājot tik viegli padoties. Tiesa, tā bija tikai puse no deficīta. Pinete pārtrauca viesu izrāvienu ar precīzu tālmetienu, bet pēc tam precīzs no distances bija arī Sirsniņš (73:58). Pēc viesu paņemtā pārtraukuma laukumā valdīja neliels haoss, abām komandām neizmantojot labas iespējas uzbrukumā. Drīz vien sekoja vēl viens pārtraukums, kas sakārtoja spēli. Ar katru minūti valmieriešu cerības izzuda, jo trijās minūtēs bija jāatspēlē 16 punktu deficīts. Iniciatīvu, kā tas visbiežāk notiek, uzņēmās Elksnis, bet pēc Jonāta precīzā metiena rezultāta starpība bija vairs tikai 10 punkti (77:67). Mājinieki paņēma pārtraukumu, pēc kura ogrēnietis Andre Vokers atrisināja pēdējos jautājumus šajā spēlē. Viņš realizēja tālmetienu, pārtvēra bumbu un realizēja vēl divus soda metienus pusotru minūti līdz pamatlaika beigām (82:67). Atlikušajā laikā viesi pārsteidza pretiniekus ar vairākiem rezultatīviem uzbrukumiem, bet "Ogre" tāpat tika pie uzvaras ar rezultātu 82:75.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām bija Kristaps Dārgais, bet vēl četri spēlētāji guva pa 13 punktiem. "Valmiera Glass/ViA" labā 19 punktus guva Edmunds Elksnis, bet 12 - Valters Vēveris.

Latvijas un Igaunijas basketbola līga, 1. decembris

BK "Ogre" - "Valmiera Glass/ViA" 82:75 (23:14, 17:15, 25:19, 17:27)

BK "Ogre": Dārgais 14 (10 ab), Vokers 13, Sirsniņš 13 (8 rp), Zēbergs 13 (6 ab), Pozņaks 13, Pinete 12, Būmeisters 4, Denafs, Mizis, Hāzners.

"Valmiera Glass/ViA": Elksnis 18, Vēveris 12, Jonāts 8 (10 ab), Engers 8, Dubults 8 (9 ab), Saleniks 8, Liepiņš 7, Ziediņš 5 (7 ab), Elksnītis 1.

Izmantotie resursi: www.sportacentrs.com

Dalīties ar rakstu