Sestdiena, 2020. gada 21. novembris

BK "Ogre" pārliecinoši pieveic "Latvijas Universitāti"

Šovakar Latvijas un Igaunijas basketbola līgā graujošu uzvaru izcīnījusi BK "Ogre". Ogrēnieši savā laukumā uzņēma "Latvijas Universitātes" basketbolistus, tos uzvarot ar rezultātu 83:58. Rezultatīvākais starp ogrēniešiem ar 18 punktiem bija Andre Vokers, 17 punktus guva Kristaps Dārgais, bet 16 – Uģis Pinete.

"Ogrei" līdz šai spēlei pret LU bija ar negatīva bilance (3:7), jo mūsējie pa divām reizēm bija piekāpušies komandām "VEF Rīga" un BK "Ventspils". Tikmēr LU vēl nebija spējusi tikt kaut pie viena panākuma. Iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē ogrēnieši uzvarēja ar rezultātu 78:67, un to pašu cerēja sasniegt arī spēlējot savā laukumā.

Pirmajā ceturtdaļā abām komandām bija problēmas ar metienu realizāciju, kā rezultātā pēc četrām spēlētām minūtēm tablo vēstīja 5:5. Kristapam Dārgajam izdevās iegūt "Ogrei" nelielu pārsvaru, ko ceturtdaļas otrajā pusē vēl palielināja Andre Vokers (14:6). Atlikušajā laikā vienīgos divus punktus guva Pauls Miglinieks, tādējādi nerezultatīvā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 14:8.

Otrās ceturtdaļas sākumā ogrēniešu neveiksmes uzbrukumā turpinājās, kamēr rīdzinieks Anrijs Miška ar triecienu grozā no augšas sadeldēja rezultāta deficītu līdz diviem punktiem (12:14). Pēc brīža Miglinieks ar tālmetienu izvirzīja vadībā LU, bet Kristaps Dārgais to laboja. Nikolajs Mazurs sūtīja atpakaļ Vokeru, kurš ātri vien deva savu artavu uzbrukumā. Mājinieki pretiniekiem piedāvāja zonas aizsardzību, ar ko LU basketbolistiem bija lielas problēmas. Tādējādi pēc Uģa Pinetes precīzā tālmetiena "Ogre" pirmo reizi ieguva desmit punktu pārsvaru (25:15). Arī šajā ceturtdaļā komandas neizcēlās ar augstu rezultativitāti, bet "Ogre" spēja palielināt savu pārsvaru, dodoties lielajā pārtraukumā - 32:20.

Trešo ceturtdaļu lieliski sāka "Ogre", kas divās minūtēs veica astoņu punktu izrāvienu un iekrāja 20 punktu pārsvaru (40:20). Pēc vairākiem ļoti nesekmīgiem tālmetieniem pirmajā puslaikā, trešajā ceturtdaļā ogrēnietis Rinalds Sirsniņš īsā laikā trāpīja divreiz. Vēl pēc minūtes rezultāta starpība bija jau 24 punkti, kas LU lika ņemt pārtraukumu. "Ogre" parādīja savu pārākumu uzbrukumā, bet ar zonas aizsardzību pilnībā izslēdza pretiniekus no spēles, liekot viņem izpildīt tālmetienus, kas reti bija precīzi. "Ogres" pārsvars ceturtdaļas otrajā pusē auga strauji, sasniedzot arī 32 punktus (61:29). Tādējādi spēles turpinājumā vienīgā intriga bija, vai "Ogre" atslābs, vai vēl vairāk sagraus LU.

Ceturtajā ceturtdaļā LU basketbolisti turpināja cīnīties, kaut vai lai sadeldētu deficītu zem 30 punktiem. Kārlis Žunda ar tālmetienu to paveica, bet pēc trim spēlētām minūtēm rezultāts bija 67:41. Nelielo viesu izrāvienu ar precīzu tālmetienu pārtrauca Pinete, bet otrā laukuma galā atkal precīzs bija Žunda. Komandas sāka spēlēt daudz rezultatīvāk, bet tas arī šādā situācijā nebija pārsteigums, nedaudz atslābstot aizsardzībai. LU spēja sadeldēt deficītu līdz 23 punktiem, bet spēle tāpat noslēdzās ar pārliecinošu rezultātu "Ogres" labā - 83:58.

"Ogres" labā 18 punktus guva, septiņas atlēkušās bumbas izcīnīja un četras bumbas pārtvēra Andre Vokers, bet attiecīgi 17 un 16 punkti Kristapam Dārgajam un Uģim Pinetem. LU rindās ar 16 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Anrijs Miška, bet Kārlim Žundam 13 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

Latvijas un Igaunijas basketbola līga, 21. novembris

BK "Ogre" - "Latvijas Universitāte" 83:58 (14:8, 18:12, 33:13, 18:25)

BK "Ogre": Vokers 18 (7 ab, 4 pb), Dārgais 17, Pinete 16 (3pts 4/7), Zēbergs 10 (5 rp), Sirsniņš 6, Pozņaks 5, Mizis 5, Būmeisters 4, Liepiņš 2, Hāzners.

"Latvijas Universitāte": Miška 16 (7 ab), Žunda 13 (8 ab, 7 rp), Putāns 7, Mežulis 6, Miglinieks 5, Arnītis 4, E.Avotiņš 3, Ramza 2, Lucis 2, R.Avotiņš, Kampuss, Strautiņš.

Izmantotie resursi: www.sportacentrs.com

Dalīties ar rakstu