Drukāt šo lapu
Piektdiena, 2020. gada 16. oktobris

Svētdien BK "Ogre" tiksies ar LU studentiem

Svētdien, 18. oktobrī, basketbola klubs "Ogre" aizadīs savu ceturto PAF Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēli, izbraukumā tiekoties ar "Latvijas Universitātes" basketbolistiem. Spēles sākums pulksten 17.30, tā notiks "Elektrum" Olimpiskajā centrā, Rīgā, Grostonas ielā 6b. Spēles tiešraide būs redzama kanālā Best4SportTV.

Ogrēnieši jauno sezonu sākuši ar divām neveiksmēm savā laukumā un izcīnītu uzvaru viesos. Sezonas pirmajā mačā, kas 3. oktobrī notika Ogrē, mūsu basketbolisti  atzina aktuālās čempiones "VEF Rīga" pārsvaru (63:81). Vien četras dienas vēlāk izbraukumā izdevās pieveikt ambiciozo komandu "Valmiera GLASS /VIA" (86:67). Nedēļu pēc pirmās neveiksmes "Ogre" savā laukumā bija favorītes statusā pret "Ventspili", tomēr mūsējiem neizdevās iepriecināt līdzjutējus ar pirmo panākumu sezonas savā laukumā. Komandai BK "Ventspils" tika zaudēts ar rezultātu 76:83. Turklāt nopietns zaudējums arī komandas sastāvā – spēles laikā neveiksmīgā epizodē nopietnus savainojumus guva Jānis Antrops. Pašlaik Antrops atgūstas pēc smagas operācijas. Informācija par viņa atveseļošanās perioda ilgumu vēl nav skaidra.

Svētdien ogrēnieši lūkos pēc uzvaru un zaudējumu bilances līdzsvarošanas. Basketbola kluba "Ogre" nākamā pretiniece būs šīs sezonas nominālā pastarīte "Latvijas Universitāte". Pastarīte vien teorijā, jo LU, lai arī piedzīvojusi trīs neveiksmes, izrādīja nopietnu pretestību gan "Ventspilij" (85:91), gan "Liepājai" (82:83).  Ātrie un neprognozējamie studenti vienmēr bijuši neērts pretinieks jebkurai komandai, tai skaitā "Ogrei".

Sezonas ieskaņā studentu rindās trīs basketbolisti vidēji spēlē guvuši vairāk par desmit punktiem. Šīs trijotnes starpā arī pērnās sezonas "ogrēnietis" Nikolajs Zotovs. Zotovs pirmajās trijās spēlēs laukumā devies starta pieciniekā un izcēlies ar vidēji 12 punktiem, 3,5 piespēlēm un 3,5 izcīnītajām bumbām. Rezultatīvāk par Zotovu spēlējis vien Reinis Avotiņš, kuram 12,7 gūtie punkti, laukumā vidēji pavadot vien nedaudz vairāk par desmit minūtēm. Zem groza galvenā jauda studentiem ir Anrija Miškas un Kārļa Žundas personās. Miška izcēlies ar 10,3 punktiem un 5 bumbām, bet Žunda guvis 9 punktus un izcīnījis 7 bumbas un atdevis 5,7 piespēles vidēji spēlē.

"Ogres" galvenais treneris Nikolajs Mazurs turpina pērnajā sezonā iesākto un visās trijās spēlēs izvēlējies vienu un to pašu starta piecinieku – Sirsniņš, Pinete, Zēbergs, Pozņaks un Dārgais. Līdzšinējās spēlēs rezultatīvākie bijuši rezervisti. Tā Kaspars Bērziņš, nākot no rezervistu soliņa, guvis 13,3 punktus, izcīnījis 9 bumbas un izprovocējis 6,3 pārkāpumus vidēji spēlē. Rezultatīvāks par Bērzu bijis tikai vienu spēli aizvadījušais leģionārs Laionss, kuram 25 punkti zaudējumā pret Ventspils vienību. No pamatsastāva spēlētajiem rezultatīvākais ir Uģis Pinete ar desmit punktiem vidēji spēlē. Deviņi punkti, 4,3 piespēles un 4 atlēkušas bumbas mājas spēļu kapteinim Rinaldam Sirsniņam.

Lai mazinātu Covid-19 izplatību valstī, basketbola spēles klātienē atļauts apmeklēt tikai mutes un deguna aizsegos, kā arī ievērojot visas valstī noteiktās distancēšanās un higiēnas prasības. Apmeklējot spēli klātienē, esi atbildīgs un sargā savu, kā arī apkārtējo veselību!

Informāciju sagatavoja Jānis Laganovskis

Dalīties ar rakstu