Ceturtdiena, 2019. gada 11. aprīlis

BK "Ogre" ceturtdaļfināla sēriju turpinās Valmierā

Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijas izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijas otro spēli šodien, 11. aprīlī, pulksten 19.30 aizvadīs "Valmiera Glass/ViA" un BK "Ogre". Sērijas pirmajā mačā valmieriešiem cīņu izdevās saglabāt līdzvērtīgu vien līdz pirmās ceturtdaļas vidum – galarezultātā ar 100:81 uzvarēja ogrēnieši. Savu skatītāju priekšā Valmieras komanda noteikti centīsies "aizķerties" šajā sērijā.

Sērijas pirmajā cīņā "Ogres" nogurdinošo spēļu grafiku pēc divām saspringtām cīņām Tallinā nemaz nevarēja just - Artūra Visocka-Rubeņa komanda bija gatava ielekt Latvijas čempiones titula izcīņā. Valmierieši tikmēr bija gatavojušies ļoti agresīvai spēlei aizsardzībā, bet mača soģi ļoti drīz noņēma valmieriešiem iespēju spēlēt cieši savā laukuma pusē, piešķirot valmieriešu garā gala spēlētājiem ātras piezīmes. Līdzīgu spēli valmieriešiem izdevās saglabāt līdz pirmās ceturtdaļas otrajai pusei, kad "Ogrei" izdevās veikt izrāvienu. Otrajā ceturtdaļā spēle tika pavisam salauzta un ogrēnieši droši soļoja pretī pirmajai uzvarai. Spēles gaitā lielākais pārsvars sasniedza pat 34 punktus, bet "Valmiera Glass/ViA" noslēdzošajā spēles daļā spēja samazināt starpību. Pirmā ceturtdaļfināla sērijas spēle noslēdzās ar rezultātu 100:81.

"Ogres" sastāva priekšrocība uzskatāmi redzama arī komandas statistikā. Pirmajā mačā pieci ogrēnieši guva vismaz desmit punktus. Rezultatīvākais ar 17 bija Edgars Lasenbers, 16 punktus guva Kristaps Dārgais, bet ar 15 punktiem izcēlās Kārlis Apsītis. Valmieras komandā tikmēr uzbrukuma smagumu uz saviem pleciem iznesa abi aizsargi Edmunds Elksnis un Jānis Kaufmanis, attiecīgi sakrājot 23 un 21 punktu. Vēl atzīmēšanas vērts ir tas, ka pirmās spēles pēdējā sekundē, kad mača liktenis jau sen bija izšķirts, spēles soģi izlēma no zāles izraidīt Robertu Zeili, piešķirot valmieriešu trenerim otro tehnisko piezīmi.

Abu komandu treneri pērnajā vasarā kopā strādāja ar Latvijas U18 puišu valstsvienību, kas izcīnīja Eiropas čempionāta sudrabu. Artūrs Visockis-Rubenis tika atzīts par Latvijas gada treneri, bet Robertam Zeilem pienācās līdzīgs apbalvojums kā labākajam jaunatnes trenerim.

Sērija ceturtdaļfinālā risinās līdz kādas komandas trim panākumiem.

Izmantotie resursi: www.sportacentrs.com

Dalīties ar rakstu