Piektdiena, 21 Septembris 2018 07:32

Šodien Ogrē "Olimpiskā diena 2108"

Tāpat kā daudzviet Latvijā, arī Ogrē 21. septembrī norisināsies Latvijas "Olimpiskā diena 2018", kurā piedalīsies Ogres novada pirmsskolas un vispārējo izglītības iestāžu skolēni un skolotāji. Pasākums notiks Ogres stadionā, sākums pulksten 9.50.

Kā ierasts, diena sāksies ar kopīgu rīta vingrošanu, kura šogad solās būt neierasti dejiska un turpināsies ar tradicionālajām vieglatlētikas stafetēm - pretstafeti, zviedru stafeti un 4x100 metru stafeti 4. - 12. klašu skolēniem.

Pirmsskolas vecuma dalībniekiem būs iespēja izskriet 400 metrus garo stadiona goda apli, bet vēlāk doties un izmēģināt spēkus KIDS ATHLETICS šķēršļotajos pārbaudījumos.

Šogad "Olimpiskās dienas 2018" devīze Latvijā ir "Teniss vieno!" un tā ir veltīta Olimpiskā sporta veida tenisa popularizēšanai, tāpēc dienas laikā, paralēli stafetēm, skolēniem būs iespēja tuvāk iepazīt tenisa spēli, izmēģinot dažādus ar tenisa elementiem saistītus uzdevumus.

Visi Olimpiskās dienas dalībnieki saņems Starptautiskās Olimpiskās komitejas sertifikātu, bet labākās un aktīvākās skolu komandas - Latvijas Olimpiskās komitejas sarūpētās specbalvas.

"Olimpiskā diena" ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu. Latvijas Olimpiskā komiteja aicinājumam pievienojās 1992. gadā un tās popularitāte aug ik gadu, pulcējot arvien jaunus dalībniekus. Šogad Latvijas "Olimpiskajā dienā" piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits - vairāk nekā 145 000, no kuriem gandrīz 800 dalībnieku būs no Ogres novada.

Informāciju sagatavoja Gerda Krūmiņa, Ogres NSC sporta projektu koordinatore

Pievienot komentāru

↑ uz augšu ↑