Piektdiena, 23 Marts 2018 08:18

Ķeguma vidusskolas audzēkņi sacenšas dambretē ar direktoru

20. marta pēcpusdiena Ķeguma komercnovirziena vidusskolā sākās ar nelielu kņadu. Zālē tika kārtoti dambretes galdi un kauliņi sacensībām, kurās piedalījās 92 dambretisti, viņu starpā arī skolas direktors Vladimirs Samohins. Direktoram neklājās nemaz tik viegli - viņš šajā turnīrā ierindojās tikai trešajā vietā.

Tā bija jau otrā reize, kad Ķeguma skolā tika organizēts dambretes turnīrs, un jācer, ka tas kļūs par tradīciju arī nākotnē, jo interese par šo spēli ir saglabājusies, un kopš pirmās reizes dalībnieku skaits joprojām ir rekordliels. Par to, ka dambretei skolā jābūt, liecina arī tiesnešu - palīgu kompetence, kas gūta iepriekš - vecāko klašu meitenes M.Barkāne, E.Greine, D.Rubene, T.Valpētere, L.Kudiņa un L.Urbucāne profesionāli palīdzēja sacensību galvenajam tiesnesim, lai turnīrs tiktu noorganizēts augstā līmenī. Šogad savus spēkus un prāta spējas dambretē pārbaudīja 92 sacensību dalībnieki, starp kuriem bija arī skolas direktors Vladimirs Samohins. Tas ir ļoti apsveicams solis, jo ne katrs pedagogs uzdrošināsies mesties prāta cīņā, kuras iznākums grūti paredzams.

Sacensību galvenais tiesnesis pirms turnīra uzrunāja skolēnus, kuriem jautāja: "Kurš vēlas sacensties ar skolas direktoru un pārspēt viņu?" Liela pārsteiguma nebija, kad tika paceltas gandrīz visas rokas – tas bija kā "roku mežs", un izskatījās, ka vienīgais, kurš savu roku nepacēla, bija skolas direktors Vladimirs Samohins. Tas nozīmē, ka bērni ir pārliecināti par sevi. Un liels nopelns tam ir pulciņa vadītājai Dzintrai Kļavai, kura jau sesto gadu vada dambretes nodarbības sākumskolas skolēniem. Pateicoties viņai, audzis ne tikai pulciņu dalībnieku skaits, bet arī sasniegumi – izcīnītās vietas un medaļas, ko viņas trenētie bērni pārveduši no sacensībām. Dambretes nozīmi bērna attīstībā dažkārt novērtē novēloti. Tāpēc jāuzteic pulciņa vadītāja Dzintra Kļava, kura ar bērniem nodarbojas jau sākumskolā, tādējādi netieši, ar dambretes spēles palīdzību, liek domāt un analizēt, kā rezultātā skolēniem uzlabojas prāta spējas, prasme izprast dažādas ikdienas situācijas, uzlabojas viņu sekmes mācībās. Protams, ideāli būtu, ja bērni tiktu iepazīstināti ar šo spēli jau no 5 - 6 gadu vecuma, kas palīdzētu uzsākt skolas gaitas un radītu sava veida drošības sajūtu, ieejot jaunajā vidē, prast vieglāk tikt galā ar vēl nezināmiem mācību priekšmetiem un jauno sistēmu, kurā jaunajam skolēnam būs jāmācās.

Turnīrs notika septiņās kārtās, kurās noteikti trīs labākie zēni un trīs labākās meitenes katrā no trijām grupām.

Uzvarētāji un godalgoto vietu ieguvēji:

2. - 4. klase

Zēni

Meitenes

1.vieta Ralfs Rainers Speldziņš, 4.b kl.

2.vieta Rodrigo Seržants, 3.kl.

3.vieta Atis Paeglis, 3.kl.

 

1.vieta Rebeka Proforova, 3.kl.

2.vieta Karolīna Mihailova, 4.a kl.

3.vieta Amanda Buša, 4.a kl.

5. - 7. klase

Zēni

Meitenes

1.vieta Ralfs Spārniņš, 6.b kl.

2.vieta Kristers Čeveris, 5.b kl.

3.vieta Andris Žvagins, 6.b kl.

 

1.vieta Viktorija Māzere, 7.kl.

2.vieta Santa Baltause, 7.kl.

3.vieta Marta Bērziņa, 5.a kl.

 

8. - 10. klase un direktors

Zēni

Meitenes

1.vieta Rinalds Dargevičus, 8.a kl.

2.vieta Kristians Ņorba, 10.kl.

3.vieta Vladimirs Samohins, direktors

1.vieta Amanda Laučjuna, 10.kl.

2.vieta Sindija Kļaviņa, 10.kl.

3.vieta Arta Liepa, 10.kl.

 

Visas bildes un rezultāti: ŠEIT

Informāciju sagatavoja Vitauts Budreika, Dambretes attīstības biedrības valdes priekšsēdētājs

Pievienot komentāru

↑ uz augšu ↑