Trešdiena, 29 Augusts 2018 14:21

Divas ikšķiliešu futbola komandas uzvar Vidzemes čempionātā

Visu vasaru formātā 8:8 norisinājās Latvijas Futbola federācijas (LFF) Vidzemes čempionāts, kurā piedalījās arī Ikšķiles komandas FC "REAL PRO", kuras veiksmīgi soli pa solim vada viņu treneri Andrejs Prohorenkovs un Andrejs Rubins. Divas no mūsu komandām (2008. un 2007. gadā dzimušajiem zēniem) Vidzemes zelts jau ir kabatā! Mūsējiem aiz muguras arī valsts finālturnīri, ierindojoties attiecīgi 6. un 5.vietā Latvijā! Bet, nu, par visu pēc kārtas.

No maija līdz augusta beigām norisinājās LFF rīkotais Vidzemes čempionāts jauniešiem, kurā piedalījās arī mūsu komandas FC "Real Pro". 2008. gadā dzimušo puišu komanda savā Rietumu grupā aizvadīja 16 spēles, ar katru komandu tiekoties divas reizes. Mūsu pretinieki bija divas komandas no Ogres NSC, FK "Veina Ķegums", FK "Ādaži", FK "Futbola parks", FS "Garkalne Rakari",  FK "Supernova Sigulda". Komandas sastāvs: Kristaps Rekmanis, Kārlis Pūriņš, Miks Kniksts, Sandijs Dombrovskis, Sandis Ragauskis, Gustavs Millers, Valters Viškers, Miks Mihaļskis, Kārlis Boldāns, Rems Voronovs, Kristofers Ventinieks un vārtsargi – Hugo Čavars un Edvards Jānis Kreigers. Mūsējie bija savas grupas pārliecinoši līderi -  100 iesisti, tikai septiņi ielaisti vārti, par komandas labāko bombardieri kļuva uzbrucējs Kārlis Pūriņš.

FC "Real Pro" nebija neviena zaudējuma, neviena neizšķirta – tikai uzvaras!

Trīs labākās šīs grupas komandas ieguva ceļazīmi uz Vidzemes A finālu, kur tikās ar FC "Valmiera-2", Smiltenes un Priekuļu komandām. FC "Real Pro" līdzi ņēm sešus punktus, kas bija izcīnīti mačos pret "Ogres NSC" un FK "Veina Ķegums". Šajā turnīra fāzē tika piedzīvots viens zaudējums, kā arī vienā mačā ikšķilieši nocīnījās neizšķirti, bet tas neko vairs neizšķīra, jo pārējās bija uzvaras un komanda FC "Real Pro" tika kronēta par Vidzemes čempioni, kā arī ieguva iespēju doties uz Latvijas čempionāta finālturnīru Gulbenē. Par mūsu komandas vērtīgāko spēlētāju turnīra organizatori atzina Sandiju Dombrovski

Augusta vidū Gulbenē notika Latvijas finālturnīrs, kurā tikās 12 stiprākās komandas no visiem reģioniem – "Vidzeme FC/Smiltene", "Balvu Sporta centrs", FK "Daugavpils", FA "Jelgava", FS "Metta", FK "Dinamo/Rīga", FA "Ventspils", FA "Rēzekne", FK "Tukums", FK "Liepāja", "Rīgas futbola skola" un mūsējie – FC "Real Pro".  Gan puišiem, gan treneriem tas bija emociju un pieredzes pilns komplekts -  pirmās dienas uzvaras, otrās dienas divi zaudējumi un viena uzvara mūsējiem deva iespēju cīnīties par 5. - 8. vietu ar tādām komandām kā FS "Metta", FA "Jelgava" un FA "Ventspils". Uzvara grupā pār jelgavniekiem (2:0) un ventspilniekiem (3:1) mūsu puišiem ļāva cīnīties par 5. vietu. Diemžēl nedaudz pietrūka spēka un ar rezultātu 0:1 tika atzīts FS "Metta" pārākums. FC "Real Pro" izcīnīja 6. vietu Latvijā, apsteidzot tādas lielo pilsētu komandas kā Ventspils, Jelgava, Tukums, Rēzekne, kā arī Balvi un Smiltene.

U-11 jeb 2007. gadā dzimušo zēnu komanda par Vidzemes čempioniem kļuva 14. augustā, kad Ogrē, pieliekot treknu punktu šim turnīram, pārliecinoši uzvarēja pēdējās divās spēlēs ("Vidzeme FC/Valmiera" ar 6:0 un "Ogres NSC" ar 8:0). Vidzemes čempionātā FC "Real Pro" savus audzēkņus bija pieteikusi A grupā, kurā spēlēja septiņas spēcīgākās komandas. Jau ar pirmo spēli ikšķilieši pieteica savas pretenzijas uz čempionu titulu. A grupā sevi vēl spēlēja FS "Garkalne Rakari", "Ogres NSC", "Vidzemes FC/ Smiltene", "Valmiera" un "Valmiera-2", FK "Futbola Parks" un FK "Veina". Visa turnīra laikā divu riņķu laikā 12 spēlēs FK "Real Pro" izcīnīja desmit uzvaras, kā arī piedzīvoja divus zaudējumus ar minimālu rezultāta starpību. Ikšķiliešiem 57 iesisti un tikai 11 ielaisti vārti. Par mūsu komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts aizsargs Bruno Kivkucāns, kurš savu meistarību pierāda gan treniņos, gan spēlēs un turnīros. Komandas sastāvs: Edgars Lange, Tomas Leps, Bruno Kivkucāns, Emīls Sējējs, Ralfs Dzosens, Martins Ludeviks, Sandijs Dombrovskis, Miks Kniksts, Kristaps Rekmanis, Kārlis Pūriņš, vārtsargi – Bruno Bērziņš, Hugo Čavars, Rihards Pauls Spriņģis un komandas kapteinis Rauls Bērtulis.

Kopā ar Vidzemes čempionu titulu jau atkal tika iegūta kārotā ceļazīme uz LFF kausa izcīņas fināltunīru, kas pagājušās nedēļas nogalē norisinājās Liepājā. Diemžēl jau pirmajā spēlē ar minimālu vārtu starpību piedzīvotais zaudējums komandai FK "Kangaroos/Rīga" (0:1) liedza mūsu puišiem pacīnīties par augstāku vietu, tomēr būt piektajai spēcīgākajai komandai Latvijā nemaz nav kauns. Mēs esam augstāk par FA "Daugavpils", FA "Ventspils", "Rēzekni", "Balviem, Rīgas "JDFS Alberts", FK "Kangaroos/Rīga" un SK "Supernova" komandām. Mums, protams, ir kur augt un ko mācīties. Taču Latvijas līmeņa pieredze ir nenovērtējama – to nevar iegūt nevienā komercturnīrā.

Ļoti lepojamies ar mūsu treneriem – Andreju Prohorenkovu un Andreju Rubinu, kuri šogad dara lielas lietas. Viņi gan tās vienmēr darījuši, bet šogad pirmo reizi mūsu kluba vēsturē ar visām trim komandām iekļūts Latvijas Kausa izcīņas finālā – tas ir ļoti, ļoti liels sasniegums. Vecuma grupas U-12 jeb 2006. gadā dzimušo puišu komandai vēl gan jāaizvada spraiga spēle par Vidzemes čempionu titulu, bet vieta finālturnīrā, kas septembra sākumā notiks Ventspilī, mūsu komandai jau rezervēta.

Informāciju sagatavoja Liene Pauloviča, «FK Ikšķile/FC Real Pro» sporta koordinatore

Pievienot komentāru

Futbola kalendārs

1. līga
Svētdiena, 28.10. 1. kārta
16:00 Dinamo pret Tente
17:00 Fortūna pret Streka
18:00 HAUZE pret Pafbet.lv
19:00 OCSK pret Osports
Pirmdiena, 19.11. 2. kārta
16:00 Pafbet.lv pret OCSK
17:00 Osports pret Tente
18:00 HAUZE pret Streka
19:00 Dinamo pret Fortūna

Visas spēles

2. līga
Svētdiena, 28.10. 1. kārta
12:00 Partizāns pret Jaunogre
13:00 Birzgale pret Laubere
14:00 Barons pret Pārogre
15:00 Ķengarags pret Free
Pirmdiena, 19.11. 2. kārta
12:00 Jaunogre pret Ķengarags
13:00 Laubere pret Partizāns
14:00 Barons pret Birzgale
15:00 Pārogre pret Free

Visas spēles

Kopvērtējums

1. līga
# Komanda S +/- P
1 Dinamo 0 0 0
1 Fortūna 0 0 0
1 HAUZE 0 0 0
1 OCSK 0 0 0
1 Osports 0 0 0
1 Pafbet.lv 0 0 0
1 Streka 0 0 0
1 Tente 0 0 0
2. līga
# Komanda S +/- P
1 Barons 0 0 0
1 Birzgale 0 0 0
1 Partizāns 0 0 0
1 Ķengarags 0 0 0
1 Free 0 0 0
1 Jaunogre 0 0 0
1 Laubere 0 0 0
1 Pārogre 0 0 0
↑ uz augšu ↑