Piektdiena, 01 Decembris 2017 11:35

Trīs mūspuses florbolistes sāk cīņu pasaules čempionātā florbolā

Tieši šodien, 1. decembrī, Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā startēs pasaules čempionāts florbolā sievietēm. Latvijas izlases sastāvā tajā par uzvaru katrā spēlē cīnīsies arī trīs mūsu puses meitenes – ogrēniete Paula Sloģe, rembatiete Diāna Isjomina un lēdmaniete Evita Rudzīte.

Nu jau vairākus gadus Lielvārdes novada sporta centrā florbola gudrības neapgūst meitenes, lai gan savulaik lielvārdietēm bija pat divas Latvijas čempionāta Virslīgas komandas. Tomēr vairākas Lielvārdes florbola skolas pārstāves nūju uz nagliņas nav karinājušas joprojām – vairākas mūsējās spēlē gan Latvijā, gan ārzemēs, kā arī regulāri ir starp valstsvienības kandidātēm. Tādas ir arī lēdmaniete Evita Rudzīte, kura jau daudzus gadus spēlē titulētajā Kocēnu klubā «Rubene», vairākas reizes kļūdama par Latvijas čempioni. Sporta leģionāres gaitas izvēlējusies rembatiete Diāna Isjomina, kura kādu laiku pārstāvēja Šveices klubus, bet pēdējos gados spēlē Norvēģijas Elites līgā.

Evita Rudzīte ir viena no mūsu izlases pieredzējušākajām florbolistēm, jo šis viņai būs jau septītais pasaules čempionāts. Evita spēlē uzbrucējas pozīcijā, līdz šim tāda līmeņa turnīros viņa piedalījusies 34 spēlēs, gūstot 5 (2+3) rezultativitātes punktus. Arī Diāna Isjomina ir uzbrucēja, turklāt kļuvusi par vienu no Latvijas valstsvienības uzbrukuma līderēm – četru pasaules čempionātu 24 spēlēs rembatiete guvusi 26 (16+10) punktus.

Paula Sloģe florbola pamatus apguva galvaspilsētas klubā «Rīgas Lauvas», bet pirms vairākiem gadiem viņas ģimene pārcēlās uz dzīvi Ogrē, kur Paula absolvēja Ogres 1.vidusskolu. Saikni ar florbolu meitene gan nezaudēja – viņa spēlēja gan «Rīgas Lauvās», gan Latvijas junioru izlasē, kuras sastāvā piedalījās divos pasaules čempionātos. Šobrīd viņas klubs ir Cēsu «Lekrings». Paula līdz pēdējam brīdim bija valstsvienības kandidāšu sarakstā, novembra sākumā viņa vēl piedalījās Sešu nāciju kausa izcīņas turnīrā, kas notika Slovākijas pilsētā Nitrā, tomēr izlases divdesmitniekā ogrēniete neiekļuva. Tikai dažas dienas pirms pasaules čempionāta Paulu sasniedza ziņa, ka arī viņai jākrāmē čemodāns, jo viena no izlases florbolistēm guvusi traumu. Ogrēniete ir aizsardzības spēlētāja, šis būs viņas pirmais pasaules čempionāts. Kopumā šajā Latvijas izlases modelī ir piecas debitantes. Ļoti reāla kandidāte dalībai šajā pasaules čempionātā bija arī rembatiete Santa Torstere, kura uz Bratislavu neaizbrauca ģimenes apstākļu dēļ. Žēl, bet varbūt nākamreiz – pēc diviem gadiem...

Latvijas sieviešu florbola izlase ļoti veiksmīgi cīnījās abos iepriekšējos čempionātos, ierindojoties ceturtajā vietā – uzreiz arī tā dēvētā lielā četrinieka (Zviedrijas, Somijas Šveices un Čehijas). Mūsu valstsvienības galvenais treneris Jurijs Fedulovs ir maksimālists, viņš teic, ka šoreiz mūsu florbolistes varētu mēģināt iekļūt pusfinālā. Kā viņām veiksies, to mēs redzēsim jau pavisam drīz, turklāt arī televizoru ekrānos, jo visus mačus ar viņu dalību tiešraidē translēs LTV 7. Pirmā apakšgrupas spēle latvietēm jau šodien pulksten 16.15 (pēc Latvijas laika) – pret čehietēm. Rīt, 2. decembrī, pulksten 10.30 – pret norvēģietēm, bet 4. decembrī pulksten 15.00 – pret somietēm. Vēlēsim veiksmi mūsu florbolistēm un turēsim par viņām īkšķus!

Ritvars Raits, speciāli «OVV» no Bratislavas

Ritvara Raita foto

Attēlā: Bratislavā Evita Rudzīte (no kreisās) un Paula Sloģe ieradās vakar ar izlases autobusu. Diāna Isjomina tobrīd vēl lidoja no Norvēģijas.

Pārpublicēts no laikraksta "Ogres Vēstis Visiem"

Pievienot komentāru

ONAAČF kalendārs

Sestdiena, 06.01. 5. kārta
14:00 Lāčplēsis 6:2 Osports
15:00 Privacon 4:3 PM Rekrūši
16:00 Birzgale 9:8 PM Salaspils
17:00 Hansa 1:6 Osports
18:00 Lāčplēsis 1:10 Privacon
19:00 Rekrūši 5:3 Metēji
Sestdiena, 20.01. 6. kārta
14:00 Salaspils pret Hansa
15:00 Lāčplēsis pret Rekrūši
16:00 Osports pret Privacon
17:00 Metēji pret Birzgale
18:00 Salaspils pret Lāčplēsis
19:00 Privacon pret Birzgale

Visas spēles

ONAAČF 17/18

# Komanda S P
1 SK Birzgale 7 18
2 Privacon 7 17
3 Rekrūši 7 15
4 Metēji 7 11
5 Osports 7 10
6 FK Salaspils 7 7
7 Lāčplēsis 7 6
8 HansaMatrix 7 0

ONAAČF līderi

Vārti + piesp.

Vārti + rezultatīvas piespēles
# Spēlētājs Komanda V+P
1 Dāvis Janovskis BIR 38
2 Juris Tretjakovs BIR 24
3 Raimonds Zemzāle PRI 23
4 Mārtiņš Zaikovskis MET 17
5 Kaspars Kreimanis BIR 16
6 Elgars Jirgens REK 11
- Kristers Tontegode REK 11
8 Lauris Ozoliņš OSP 10
- Dairis 'Trops' Trops BIR 10
- Ivo Ivanovs PRI 10
Vārti
↑ uz augšu ↑