Pirmdiena, 26 Novembris 2018 21:07

Jumpravietim Jēkabam Kornim – pasaules čempionāta jauniešiem bronza

Pirms nedēļas Fudžeirā, Apvienotajos Arābu Emirātos, norisinājās pasaules čempionāts jauniešiem ūdensmotosportā «Formula Future», kurā Delfīnu klasē trešo vietu individuāli izcīnīja jumpravietis Jēkabs Kornis. Latvijas jauniešu izlasei, kuras sastāvā Jēkabs startēja, arī trešā vieta – komandu kopvērtējumā.

Jēkabs Kornis, kurš bija viens no jaunākajiem šo sacensību dalībniekiem, jo šoruden tikai uzsāka mācības Jumpravas pamatskolas 1.klasē, bronzas medaļu ieguva Delfīnu klasē – manevrēšanā. Kopvērtējumā individuālajos braucienos jaunajam jumpravietim piektā vieta. Fudžeirā startēja arī Jēkaba dvīņumāsa Emīlija, kura čempionāta kopvērtējumā ierindojās 9.vietā. Komandu cīņā par Latviju stiprākas bija tikai ūdensmotosporta lielvalstis – pirmo vietu izcīnīja Krievijas izlase, bet otro – Vācijas komanda. Pasākuma nozīmīgumu izcēla tas, ka apbalvošanas ceremonijā medaļas pasniedza pats Fudžeiras kroņprincis H.H.Sheikh Mohammed Bin Homad Bin Mohammed Al Sharqi. Latvijas izlasi veiksmīgam startam sagatavoja treneri Reinis Paegle, Aldis Lakovičs-Lakovics, Viesturs Lācis un asistente Elīna Mazule.

Jēkaba un Emīlijas māmiņa Ieva Korne pastāstīja, ka viņas bērni ūdensmotosportu izvēlējušies pavisam nejauši – pagājušajā vasarā viesojušies Bauskā, kur bijusi iespēja pamēģināt. Braukt ar motorlaiviņu gan iepaticies, gan arī padevies, tāpēc sākuši trenēties. Pirmie vērā ņemamie panākumi nelika uz sevi gaidīt – jau pagājušajā vasarā Jēkabs piedalījās Latvijas čempionātā, kas notika Alūksnē, un Delfīnu klasē kļuva par čempionu. Emīlijai šīs sacensībās gājušas secen, jo meitene diemžēl bija apslimusi. Tomēr arī viņai ir vērā ņemams progress – jo ne jau kuru katru ņem Latvijas izlasē uz pasaules čempionātu, kas notiek Apvienotajos Arābu Emirātos!

Ritvars Raits

Viestura Lāča foto

Attēlā: Jumpravietis Jēkabs Kornis uz goda pjedestāla trešā pakāpiena pasaules čempionātā Fudžeirā.

Pārpublicēts no laikraksta «Ogres Vēstis Visiem»

View the embedded image gallery online at:
http://osports.lv/citi-jaunumi/item/4245#sigProId82859c0ea2

Pievienot komentāru

Pedējie komentāri

↑ uz augšu ↑