Ceturtdiena, 05 Jūlijs 2018 04:27

Ķegumieši startē LSVS 55. sporta spēlēs

Noslēgušās Latvijas valsts simtgades un Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības (LSVS) 55. sporta spēles ar pasaules latviešu piedalīšanos, kas risinājās 21. un 22. jūnijā. Tajās vairākos sporta veidos piedalījās arī Ķeguma novada seniori.

Ķeguma novada komanda startēja sešās dažādās pilsētās, septiņos sporta veidos, kopskaitā 62 dalībnieki. To skaitā astoņi dalībnieki paspēja dot ieskaites divos sporta veidos, bet vairākiem dalībniekiem tas bija pat medaļu zaudējums citā sporta veidā - uz kuru nepaspēja, bet novada kopvērtējumā tas bija nepieciešams. Paldies par sapratni un atbalstu!

Lai nokomplektētu komandas, tās sagatavotu fināla sacensībām, aktīvi iesaistījās virkne čaklo "rūķīšu": vieglatlētikā – A.Kaļva ar palīgiem, dambretē – V.Griņevičs, novusā – J.Pūpols, kuram papildus paldies, ka, būdams atvaļinājumā, ziedoja daudzas stundas, lai aizpildītu prasītās anketas un nosūtītu pieteikumus (izņemot vieglatlētiku), svaru bumbas celšanā – J.Pivožs, poverliftingā – A.Gailītis, šahā – A.Aizsilnieks, galda tenisā – M.Aizsilniece.

Īsumā par atsevišķiem sporta veidiem

Svaru bumbas celšanā komanda izcīnīja 2. vietu no deviņām komandām. Panākumu sasniegšanā lielu darbu ieguldīja J.Pivors gan komplektējot, gan trenējot dalībniekus. Izcīnītas 8 zelta, 3 sudraba, 4 bronzas medaļas. Paldies U.Velikam, V.Brinkam, J.Belsonam, B.Krauzei, kuri, neskatoties uz to, ka tūlīt jāstartē poverrliftingā, izpalīdzēja, nodrošinot vajadzīgo ieskaišu skaitu. Prieks par sapratni! Uzslavu pelnījušas mūsu dāmas (Hilda, Gaida, Vizma, Vija), kuras, cītīgi trenējoties, pārveda mājās kaudzīti medaļu, kaut piedalījās šādās sacensībās pirmo reizi.

Poverliftingā – kauss par 3. vietu starp 12 komandām. Arī šeit bagātīgs medaļu birums – 5 zelta, 3 sudraba, 4 bronzas medaļas. Malači! Paldies A.Gailītim par komandas veiksmīgu startu un atbalstu svaru bumbas cēlājiem.

Dambretē sava nenogurstošā vadītāja V.Griņeviča vadībā izcīnīta 4. vieta starp deviņām komandām. I.Mauriņam – savā vecuma grupā 2. vieta 15 dalībnieku konkurencē, A.Valnerei – 3. vieta, V.Griņevičam – 4. vieta, D.Bruņeniekam – 7. vieta.

Novusā komandu skaits grandiozs – 43. Šoreiz ripa neklausīja kiju saimniekiem – J.Pūpolam, R.Rastjoginam, Ā.Irbem un N.Brīvei. Rezultātā – 40. vieta.

Šahistus Baložos vadīja A.Stuglis, 24 komandu konkurencē izcīnīta 12. vieta. R.Auziņai vecuma grupā 70+ ar 4 punktiem sudraba medaļa. Punktus palīdzēja krāt arī I.Arbidāne, J.Kozlovskis, V.Šeņņikovs un A.Stuglis.

Šogad mazāk veiksmes pavadīja galda tenisistus. Pirmās dienas medaļas vieglatlētikā tika atstātas pie galda tenisa galdiem H.Jaunzemam un U.Ābelim, jo sacensības notika vienlaicīgi – vienas Jelgavā, otras – Salaspilī. Paldies par sapratni! Komandā vēl spēlēja – R.Lielmanis, Ā.Irbe un M.Aizsilniece (1. vieta), komandai – 6. vieta starp 18 vienībām.

Vieglatlēti cīņā ar spēcīgiem pretiniekiem, spēja izcīnīt augsto 12. vietu starp 38 komandām, iegūstot 8 zelta, 12 sudraba un 5 bronzas medaļas.

Paldies Ķeguma novada pašvaldībai par atbalstu, domes delegācijai par piedalīšanos sacensību atklāšanas parādē 21. jūnijā Jelgavā, šoferiem – gan domes, gan personīgo automašīnu, par dalībnieku nogādāšanu uz un no sacensībām! Par sadzīvi Jelgavā – paldies Ilzei un Jānim Kantoriem! Par nesavtīgu atbalstu un palīdzību paldies Lienei Lazdiņai un Edgaram Siliņam!

Vieglatlētus Jelgavā patīkami pārsteidza folkloras kopas "Graudi" dalībnieks I.Zemnieks, kurš, neskatoties uz kopas koncertiem, ieradās pie mums naktsmītnēs, pasakot katram paldies par ieguldīto darbu un Ķeguma vārda nešanu tautās un vēlot veiksmes turpmākos startos. Paldies par sagādāto patīkamo pārsteigumu!

Lai mums visiem veicas arī turpmāk visos darbos – lielos un mazos!

Informāciju sagatavoja Mirdza Aizsilniece, sacensību dalībniece

Komentāri  

 
0 0 #1 valija uzulniece 2018-07-05 17:32
malači
Citēt
 

Pievienot komentāru

Pedējie komentāri

↑ uz augšu ↑