Trešdiena, 04 Jūlijs 2018 08:33

Ķeguma dambretisti tikai pussoli no goda pjedestāla

Bauskā risinājās Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības 55. sporta spēļu sacensības dambretē, kas bija veltītas valsts simtgadei. Ķeguma novada izlase, kuras sastāvā cīnījās Antra Valnere, Ivars Mauriņš, Vaclavs Griņevičs un Daumants Bruņenieks, individuāli ieguva divas medaļas, bet komandu vērtējumā ierindojās ceturtajā vietā.

Turnīra nolikums ļāva katras pašvaldības komandai pieteikt piecus dalībniekus, no kuriem kopvērtējumā tiktu ņemti vērā četri labākie rezultāti. Pērnā gada  čempioniem ķegumiešiem šoreiz lielas problēmas sagādāja tieši komandas nokomplektēšana. Ķeguma novada izlases līderis lielmeistars Guntis Valneris bija aizņemts kārtējā pasaules kausa izcīņas posmā 100 lauciņu dambretē Nīderlandē, meistars Alis Balbārzdis uz turnīru netika savas aizņemtības darbā dēļ, bet Dzintars Kaņeps savu dalību atsauca sacensību dienas rītā. Un tā "uz starta līnijas" Ķeguma komandai stājās tikai četri dalībnieki, kuru visu rezultāti tika ņemti vērā kopvērtējuma ieskaitē.

Spītējot visām šīm likstām, ķegumieši jubilejas turnīrā cīnījās atzīstami. Labāko rezultātu (10 punkti no 14 iespējamiem) uzrādīja vairākkārtējā valsts čempione Antra Valnere, kura vecuma grupā 50+ izcīnīja bronzas medaļu. Savukārt visi trīs Ķeguma komandas vīrieši startēja vecuma grupā 70+, kurā bija vislielākais dalībnieku skaits.
Sudraba medaļu aiz meistara Vitālija Kravcova (Bauska-2) ar 9 punktiem no 14 iespējamiem izcīnīja Ivars Mauriņš, kurš aiz sevis atstāja meistaru Jāni Kalēju (Bauska-2). Tikai viens punkts mazāk bija Ķeguma novada komandas kapteinim Vaclavam Griņevičam, kurš ierindojās augstajā 4. vietā. Tikpat punktu ieguva arī Daumants Bruņenieks, kurš ieņēma 7. vietu.

Tik sīvas cīņas kā šoreiz komandu ieskaitē vēl nekad nebija notikušas. Komandas - pirmo četru vietu ieguvējas - satilpa viena punkta robežās. Pirmās divas vietas izcīnīja Bauskas pirmā un otrā komanda, kuru sastāvos spēlēja praktiski tikai valsts izlases dambretisti. Kausu par trešo vietu pēc papildus rādītājiem saņēma Rīgas komanda. Papildus rādītāji (augstākas vietas individuālajā ieskaitē sievietēm un vīriešiem visās sešās vecuma grupās) šoreiz nebija labvēlīgi ķegumiešiem, kuri kopvērtējumā ierindojās ceturtajā vietā. Jāatzīmē, ka tikai vēl vienas uzvaras gadījumā Ķeguma novada dambretisti būtu garantējusi sev vietu uz goda pjedestāla.

Tomēr uzslavu par cīņas sparu pelnījuši visi mūsējie, kuru kontā ir veselas divas medaļas! Ķeguma novada dambretisti ir apņēmības pilni nākamgad atkal cīnīties par godalgām.