Trešdiena, 27 Jūnijs 2018 14:32

Lēdmanieši Līgo dienu sagaida, ejot no Rīgas uz Valmieru

Naktī uz 23. jūniju, tieši pusnaktī, Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, tika dots starts skrējiensoļojumam Rīga – Valmiera. Šoreiz tajā piedalījās arī divi nūjotāji no Lēdmanes pagasta – Kristīne Kuka un Dzintars Laganovskis, kuri veiksmīgi veica 107 kilometrus un finišēja pēc 17 stundām un 21 minūtes, piesitot pie Sīmaņa baznīcas, Valmierā, durvju kliņķa.

Dzintars Laganovskis, kurš ikdienā strādā par Lēdmanes pagasta pārvaldes vadītāju, jau pēc sacensībām pastāstīja, ka nūjošanai pievērsies pirms trim gadiem – tad, kad beidzis skriet. Paskriet toreiz vairs neesot varējis ceļa sāpju dēļ, pastāvējusi pat iespēja, ka to vajadzēs operēt. Dzintara lēmums soļot ar nūjām sevi attaisnojis, jo ceļa sāpes pārgājušas pašas no sevis. Tagad lēdmanietis ir samērā aktīvs nūjotājs – vidēji katrā otrajā nedēļas nogalē piedalās kādās sacensībās, bieži iznākot to darīt kopā ar otru aktīvāko viņa pagasta nūjotāju – Kristīni Kuku. Kā Dzintars pats atzīst, nūjošana kļuvusi par viņa galveno hobiju, sacensību laikā viņš saņemot arī zināmu devu adrenalīna. Šajā sportiskajā aktivitātē mūspuses nūjotāju nereti atbalsta arī viņa dzīvesbiedre Līga. Lai arī Līgām tieši 23.jūnijā ir vārdadiena, Dzintara sieva arī skrējiensoļojumā Rīga – Valmiera darbojās kā abu Lēdmanes nūjotāju atbalsts, pavadot viņus automašīnā, līdzi vedot sausas drēbes un citas ceļā nepieciešamas lietas. Šoreiz tās tiešām ļoti noderēja, jo gājiena laikā divas reizes pamatīgi nogāzis lietus, samērcējot sacensību dalībniekus līdz ādai.

Kā atklāja Dzintars, ļoti interesanti notiek pieteikšanās šīm sacensībām. Lai reģistrētos par parasto dalības maksu, to bija jāpaspēj izdarīt jau 1.janvāra naktī. Abi lēdmanieši bija to 107 dalībnieku starpā, kuri reģistrējās pirmie, bet visiem pārējiem gribētājiem jau bija jāmaksā paaugstināta dalības maksa – 107 eiro. Starp citu, ievērojama daļa no iemaksātās dalības maksas tiek ziedota labdarībai. Šoreiz līdzekļus labdarībai vāca jau ceturto reizi, novirzot tos piecgadīgajai Kristai Spirģei, kurai ir ierobežotas staigāšanas iespējas. Kā bija veikt tik garu soļojumu? Dzintars atklāja, ka nav plānojis tādā piedalīties vēlreiz, jo šāda soļošana gar šosejas malu ir samērā garlaicīga, daudz interesantāk nūjot pa meža takām. Arī no drošības viedokļa jautājums nav tik viennozīmīgs, jo svētku dienā tomēr bija ievērojami lielāka satiksme. Protams, visi sacensību dalībnieki obligāti lietoja spilgtas atstarojošās vestes. Dzintars un Kristīne visus 107 kilometrus veica plecu pie pleca un pie Sīmaņa baznīcas durvju kliņķa piesita burtiski vienlaikus. Kādi 40 skrējiensoļojuma dalībnieki līdz finišam nemaz netika.

Kopumā startēja 165 cilvēki, tostarp daudzi ārzemnieki. Uzvarēja Konstantīns Biktimirovs, kurš 107 kilometrus noskrēja 8 stundās un 18 minūtēs. Viņš gan nespēja labot Georga Jermolajeva 1992.gadā uzstādīto labāko sasniegumu – 8 stundas un 1 minūte. Skrējiensoļojums Rīga – Valmiera notika desmito reizi. Pirmās piecas sacensības norisinājās no 1989. līdz 1993.gadam, kad šis pasākums bija kā ierocis cīņā par Latvijas neatkarību, jo uz dalībnieku numuriem bija rakstīts «Brīvību Latvijai!». Skrējiensoļojumu atjaunoja 2014.gadā, toreiz par uzvarētāju kļuva ogrēnietis Valdis Ņilovs. Valdis piedalījās arī šajās sacensībās, ierindojoties desmitajā vietā.

Ritvars Raits

Foto no Dzintara Laganovska un Kristīnes Kukas albumiem

Pārpublicēts no laikraksta "Ogres Vēstis Visiem"

Pievienot komentāru

Pedējie komentāri

↑ uz augšu ↑