Pirmdiena, 09 Aprīlis 2018 06:21

"Ogre/Miandum" bronzas sēriju sāk ar uzvaru

8. aprīļa vakarā ar uzvaru cīņu par Latvijas čempionāta handbolā vīriešu Virslīgas bronzu sāka HK "Ogre/Miandum" handbolisti, kuri savā laukumā ar 34:26 pieveica Ludzas "Latgolu", sērijā līdz trim panākumiem izvirzoties vadībā ar 1:0. Ogres komandas labā pa septiņiem vārtiem katrs iemeta brāļi Artis un Arvis Laganovski.

Abas komandas šo spēli aizvadīja bez vairākiem nozīmīgiem spēlētājiem, jo Ogrei pietrūka Uvja Strazdiņa, Jāņa Novika un Sanda Lepera, bet Ludzai ierindā nebija Gunta Piļpuka. Tiesa, šosezon gan "Ogre/Miandum", gan "Latgols" reti kad bijušas pilnīgi optimālos sastāvos.

Jau pirmo minūšu laikā ogrēnieši panāca 2:0, un drīz pēc tam sekoja ludzāniešu minūtes pārtraukums, kas gan spēles gaitu būtiski nemainīja – spēles turpinājumā Andra Pozņaka un Arta Laganovska gūtie vārti ļāva mājiniekiem iegūt vadību jau ar 5:1. Puslaika vidū Artis Kurmēns Ogrei panāca +5, bet ar Aivara Strazda, Normunda Seņkāna un Jāņa Pavloviča pūlēm viesi spēja pietuvoties līdz minimumam (9:10). Līdzsvarot rezultātu gan viesiem neizdevās, turklāt puslaika izskaņā "Ogre/Miandum" atkal atrāvās, pārtraukumā dodoties pie rezultāta 17:13.

Trīs bezatbildes vārti otrā puslaika sākumā ogrēniešiem ļāva panākt 20:13, taču maksimālo atrāvienu laukuma saimnieki ieguva pēc puslaika vidus, kad Kurmēna iemestie vārti ļāva sasniegt jau +9 (27:18).Gūstot četrus golus pēc kārtas, "Latgols" uz īsu brīdi spēja pietuvoties piecu vārtu attālumā (22:27), tomēr spēles izskaņu pārliecinoši aizvadīja "Ogre/Miandum", izcīnot uzvaru bronzas sērijas pirmajā spēlē – 34:26. Arvis un Artis Laganovskis ogrēniešiem guva pa septiņiem vārtiem katrs, bet ludzāniešu rindās rezultatīvākais ar 10 vārtiem bija Jānis Pavlovičs.

Sērijā līdz trim uzvarām ogrēnieši izvirzījušies vadībā ar 1:0, bet nākamā spēle 14. aprīlī norisināsies Ludzā.

Viens no labākajiem spēlētājiem uzvarētāju rindās Artis Kurmēns, kurš guva piecus vārtus, pēc spēles atzina: "Pēc pusfināla sērijas labi izanalizējām savstarpējās spēles pret Ludzu , bijām labi izpildījuši savu mājasdarbu, īpaši pret viņu līderiem. Protams, var just, ka "Latgols" spēlētāji pēdējā laikā ir nomocījušies ar dažādām mikrotraumām, kā arī Jānis Pavlovičs ar savām personiskajām lietām, tāpēc viņš nav labākajā formā. Bijām gan fiziski labāki, gan svaigāki, uz kā rēķina arī uzvarējām. Žēl, ka komandas nebija labākajos sastāvos – viņiem iztrūka Guntis Piļpuks, mums Uvis [Strazdiņš] ir satraumējies, kā arī abi līnijas spēlētāji, tāpēc gandrīz visu maču šovakar spēlēju savā kādreizējā pozīcijā. Izdarīju melno darbiņu un arī savus goliņus sametu."

"Ludzā nekad nav bijis viegli. Ja aizbrauksim ar domu pretiniekus ar cepurēm nomētāt, tad varam nemaz nebraukt," Kurmēns norādīja, ka otrajā spēlē sagaidāma krietni sīkstāka cīņa. "Ludzai ir gana labs treneris, komanda izanalizēs kļūdas un tur būs ļoti līdzīga spēle. Šodien mums vienkārši izdevās viņus vienā brīdī salauzt un tad tā spēle aizgāja."

Kurmēns lielāko daļu sezonas izlaida muguras savainojuma dēļ, atgriežoties ierindā vien februārī. Viņš atklāja, ka vairāk par to, ko viņš šobrīd demonstrē laukumā, gaidīt nevajadzētu, jo viņš vēl tikai iespēlējas: "Pēc muguras operācijas nav viegli atgriezties, taču operācija bija veiksmīga, rehabilitācija izdevās labāka nekā gaidīts, tāpēc salīdzinoši ātri varēju atgriezties apritē. Šī man vairāk ir tāda kā ieskriešanās sezona, jo komandai tomēr vajag palīdzēt [cīņā par medaļām]. Spēles ziņā varbūt neesmu labākajā formā, bet tīri fiziski jūtos labi. Mazliet traucē tas, ka pusfināla sērijas pirmajā spēlē savainoju īkšķi."

SynotTip handbola Virslīga. Par 3. vietu

HK "Ogre/Miandum" – "SK Latgols" 34:26 (17:13)

HK "Ogre/Miandum": Art. Laganovskis 7/1, Arv. Laganovskis 7/3, Dravnieks 6, Kurmēns 5, Pozņaks 4, Mancurovs 3, Bauze 2.

"SK Latgols": Pavlovičs 10/5, Seņkāns 6, Logins 3, Strazds 2, Matvejenko 1, Borodkins 1, Usāns 1, Tretjakovs 1, Gojevs 1.

Izmantotie resursi: www.handball.lv

Pievienot komentāru

Pedējie komentāri

↑ uz augšu ↑