Ceturtdiena, 22 Marts 2018 08:21

5. maijā Ķegumā - "Stipro skrējiens"

Notiek pieteikšanās vienam no lielākajiem tautas sporta notikumiem – "Stipro skrējienam”, kas šogad norisināsies 5. maijā atpūtas un sporta bāzē "Zelta Zirgs”, Ķegumā, un būs veltīts Latvijas valsts simtgadei.

"Stipro skrējiens" ir viens no populārākajiem tautas sporta pasākumiem valstī. To pierāda ne vien katru gadu augošais dalībnieku skaits, bet arī pērnā gadā veiktais pētījums par iedzīvotāju iecienītākajiem aktīvās atpūtas projektiem. Pateicoties tā unikalitātei un patriotiskajai idejai, arvien vairāk ļaužu gatavi doties skrējiena trasē, pārvarēt desmitiem šķēršļu, skriet caur ūdeni un dubļiem, tādā veidā parādot tautas saliedētības spēku, drosmi, enerģiju un spītu.

Šogad "Stipro skrējiens" atgriežas pie iepriekšējo gadu formāta, kad visu distanču starts tiks dots vienā dienā. Tomēr gaidāmi arī vairāki jaunumi. Par godu Latvijas valsts simtgadei tiks veidoti ne vien jauni šķēršļi un uzlabota esošo caurlaidība, bet arī piedāvātas trīs dažādas starta grupas. Viena no tām būs "Izlūku skrējiens", ar kuru dalībnieki pirmo reizi varēja iepazīties aizvadītajā gadā. Piecus kilometrus gara distancē komfortabli jutīsies ikviens, kurš vēlas izmēģināt spēkus "Stipro skrējienā" un izjust pasākuma vienreizējo atmosfēru. Izlūku skrējienā paredzēts kopējais starts, tādēļ varēs skriet individuāli, pārī kopā ar kādu vai komandā. Oficiāli šajā skrējienā atļauts piedalīties no 16 gadu vecuma.

Kā jaunums tiks piedāvāts "Ģimeņu skrējiens" piecu kilometru distancē, kas pēc šķēršļu izvietojuma un daudzuma būs līdzīgs "Izlūku skrējienam". Trase vienkārša, grūtības pakāpe zema, iespējami dubļu šķēršļi, bet bez dziļām ūdens tilpnēm. "Ģimeņu skrējienā" aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem, kuri sasnieguši 12 gadu vecumu. Piedalīšanās tajā dos iespēju interesantā un neierastā veidā pavadīt laiku kopā, iesaistoties sportiskās aktivitātēs. Izjust ģimenes locekļu atbalstu un gandarījumu par paveikto. Saprast, ka vienotai ģimenei pa spēkam ir viss. Stipras ģimenes veido stipru valsti!

Savukārt cilvēkiem ar augstu fizisko sagatavotību, profesionāliem sportistiem, tiem, kuriem svarīgi uzrādīt labu rezultātu vai kuri vēlas izaicināt sevi, "Stipro skrējienā" tiks piedāvāta desmit kilometrus gara distance. Individuāls starts paredzēts gan sievietēm, gan vīriešiem, gan komandām. Pirmo reizi skrējiena vēsturē dalībniekiem būs iespēja pieteikt dalību "Avangardā". Tas nozīmē, ka skrējēji, kuri izvēlēsies "Avangardu", varēs startēt atsevišķā grupā par piecpadsmit minūtēm ātrāk nekā pārējie "Stipro skrējiena" desmit kilometru distances skrējēji, un cīnīsies par naudas balvām. "Avangardu" iesakām izvēlēties dalībniekiem, kuri iepriekš piedalījās Elites grupā, vēlas izvairīties no sastrēgumiem pie šķēršļiem un kvalificēties "Obstacle Course Racing" pasaules čempionātam

Trase tiks veidota, izmantojot norises vietas reljefu. Tajā iekļauti dažāda lieluma pauguri un mototrases tramplīni. Skrējiens norisināsies gan pa mežu un dūksnāju, gan pa smiltīm un granti. Nāksies pievarēt arī ūdenstilpnes, dažādas sienas, tranšejas un citus šķēršļus.

Reģistrēšanās "Stipro skrējienam": ŠEIT

Nosvini Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienu citādāk!

Pievienot komentāru

Pedējie komentāri

↑ uz augšu ↑