Sestdiena, 27 Oktobris 2018 20:57

BK "Ogre" viesos uzvar Tartu basketbolistus

"Olybet" Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā uzvaru šovakar izcīnīja BK "Ogre", kas gan izsēja pārsvaru, taču spēja tikt pie panākuma viesos pret "Tartu Ulikool" – 94:91.

Starta piecinieki

"Tartu Ulikool": Veļička, Rosentals, Kivi, Kazakausks, Rādiks.

BK "Ogre": Lasenbergs, Zēbergs, Apsītis, Dārgais, Pozņaks.

Spēles pirmās minūtes ļoti labi aizvadīja "Ogres" basketbolisti, ātri izvirzoties vadībā ar 7:0. Tartu komandai pirmos punktus guva visas līgas rezultatīvākais spēlētājs Arns Veļička, taču ogrēniešu uzņemto ātrumu tas neapturēja un pirmās ceturtdaļas vidū Kārlis Apsītis sasniedza rezultātu 16:7 par labu Artūra Visocka-Rubeņa trenētajai komandai. Pēdējais pirmās ceturtdaļas metiens piederēja Edgaram Lasenbergam, kurš no trīs punktu zonas sasniedza ogrēniešiem labvēlīgo 24:12.

Otrā ceturkšņa sākumā laukumā dominēja "Tartu Ulikool" lietuviešu uzbrucējs Juliuss Kazakausks, gūstot astoņus punktu pēc kārtas un samazinot rezultāta starpību līdz tikai četriem punktiem. Ogrēniešu rindās punktu pretinieku izrāvienam pielika Kristaps Dārgais, pats sakrājot piecus punktus pēc kārtas. Pēc tam sekoja Riharda Zēberga bumbas trieciens grozā no augšas, panākot rezultātu 33:23. Igaunijas komanda rezultāta starpību centās samazināt ar tālmetieniem, taču tādā pašā veidā punktus spēja gūt arī Renārs Magone. Ejot lielajā pārtraukumā, "Ogre" bija vadībā ar 49:33.

Trešajā ceturksnī efektīvs bija ogrēniešu uzbrukums, rezultatīvi atbildot katram Tartu komandas basketbolistu mēģinājumam samazināt rezultāta starpību. Ceturtdaļas vidū ogrēnieši bija priekšā ar rezultātu 60:41, bet tad savu vārdu teica Veļička. Jaunais lietuviešu saspēles vadītājs uzsāka pakaļdzīšanos, ko noslēdza Kazakausks, pietuvojoties līdz septiņu punktu atstatumam. Pirms spēles pēdējām desmit minūtēm "Ogres" pārsvars bija vairs tikai 65:57, kas vēl deva pamatu saspringtam mača noslēgumam.

Noslēdzošās ceturtdaļas ievadā Prita Venes trenētā komanda pietuvojās līdz četru punktu atstatumam, bet Renāra Magones un Rinalda Sirsniņa precīzie metieni palielināja Latvijas komandas pārsvaru līdz septiņiem punktiem. "Tartu Ulikool" komanda savu līdzjutēju priekšā nebija gatava samierināties ar zaudējumu, tādēļ Igaunijas komanda neatlaidīgi dzinās pakaļ un Robins Kivi ar diviem pēc kārtas realizētiem trejačiem panāca vadību mājinieku komandai - 91:89. Ogrēniešu rindās Zēbergs raidīja grozā tālmetienu. Cīņas noslēgumā Kaspars Bērziņš trāpīja divus soda metienus un nokārtoja ogrēniešiem panākumu visā spēlē ar 94:91.

"Tartu Ulikool" – BK "Ogre" 91:94 (12:24, 21:25, 24:16, 34:29)

BK "Ogre": Lasenbergs 18, Dārgais 17, Bērziņš 15, Zēbergs 14, Magone 12, Sirsniņš 7, Pozņaks 6, Mizis, Šteinbergs, Ozolinkēvičs.