Svētdiena, 07 Oktobris 2018 00:00

BK "Ogre" atspēlējas no -20, tomēr piekāpjas "Ventspilij"

Vakar Ogres 1.vidusskolas sporta hallē notika "Olybet" Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas spēle, kurā BK "Ogre" saspringti cīnījās ar valsts čempionvienību "Ventspili", taču bija spiesta atzīt kurzemnieku pārspēku ar rezultātu 92:94. Rezultatīvākais starp ogrēniešiem ar 21 punktu bija Edgars Lasenbergs.

Starta piecinieki

BK "Ogre": Lasenbergs, Zēbergs, Apsītis, Dārgais, Pozņaks

BK "Ventspils": Džonsons, Lomažs, Jurevičus, Gulbis, Arledžs

Spēle Latvijas valsts prezidenta Raimonda Vējoņa klātbūtnē sākās rezultatīvi, abām komandām pirmajās minūtēs realizējot teju katru uzbrukumu, kas pēc trim nospēlētām minūtēm deva rezultātu 11:11. Pēc punktiem bagātā mača sākuma neliels pārtraukums spēlē bija tehnisku iemeslu dēļ. Kamēr tika sakārtota situācija uz rezultāta tablo, spēlētāji nedaudz atdzisa un turpmākajās minūtēs komandas spēlēja mazliet pragmatiskāk. Taču ar tādu spēles ritmu nebija gatavs samierināties ogrēnietis Edgars Lasenbergs, kurš trāpīja savu trešo no trim izdarītajiem tālmetieniem, tādējādi sasniedzot ogrēniešiem pārsvaru ar 18:13. Tuvojoties pirmā ceturkšņa noslēgumam, ar precīzu trīspunktu metienu izcēlās ogrēnietis Kristaps Dārgais, sasniedzot mājiniekiem septiņu punktu vadību, taču valsts čempioni pirms desmit minūšu beigu signāla izlīdzināja spēles rezultātu - 25:25.

Ar ventspilnieka Entonija Bīna trīspunktu metienu spēles vadību pārņēma "Ventspils" basketbolisti, kuriem izdevās veikt 11 punktu izrāvienu, piespiežot Artūru Visocki-Rubeni sasaukt savu spēlētāju sapulci uz rezervistu soliņa. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē ogrēniešiem izdevās iekustināt savu uzbrukumu, pēc dribla ar precīzu pustālo metienu izceļoties Rihardam Zēbergam. Taču "Ventspils" jau bija ieskrējusies un puslaika beigās flirtēja ar pussimta sasniegšanu. Skanot spēles pirmās puses beigu signālam, desmitkārtējā valsts čempionvienība atradās vadībā ar 49:36.

Otrajā puslaikā "Ogres" rindās iniciatīvu uzņēmās Dārgais, cenšoties samazināt mājinieku deficītu, taču citi palīgi Latvijas labākajam dankerim neuzradās, bet "Ventspils" kopīgiem spēkiem saglabāja iekrāto vadību. Trešās ceturtdaļas vidū kurzemnieku pārsvars bija 20 punkti. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē vairākas produktīvas darbības padevās Renāram Magonem, kurš ļāva mājiniekiem sadeldēt starpību zem desmit punktu atstatuma. Jūtot to, ka mājinieki atgriezušies spēlē, Ogrē uzvirmoja emocijas. To iespaidā tehnisko piezīmi saņēma Kaspars Bērziņš, liekot Dārgajam savaldīt savu krietni pieredzējušāko komandas biedru. Trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē Magone raidīja grozā trīs punktu metienu, kas pirms noslēdzošās ceturtdaļas sasniedza rezultātu 61:69.

Izšķirošo ceturksni rezultatīvi sāka ogrēnieši. Trīs punktu gājienu veica Magone, trejaci pievienoja Lasenbergs, bet groza apakšā divas reizes precīzs bija Bērziņš. Pēc Kārļa Apsīša trīspunktu metiena rezultāts ceturtdaļas vidū kļuva neizšķirts 75:75. "Ventspils" sastāvā ar trīspunktu metieniem izcēlās Ārons Džonsons un Džonatans Arledžs, nedaudz atvēsinot iekarsušos mājinieku līdzjutējus. Ogrēnieši metās atspēlēties, taču no rezultāta starpības samazināšanas mājiniekus attālināja Māra Gulbja rezultatīvā spēle. Par spīti ventspilnieku rezultativitātei, "Ogre" nebija gatava samierināties ar zaudējumu - Dārgā trejacis sadeldēja rezultāta starpību līdz trim punktiem. Turpmākajos uzbrukumos ar precīziem tālmetieniem apmainījās Lomažs un Bērziņš. Mača beigās pēc ventspilnieku neprecīza tālmetiena Bērziņš saspēles vadītāju vietā pats devās pāri laukuma centram un izšķīrās par neprecīzu tālmetienu, kas principā nokāva ogrēniešu iespējas izcīnīt uzvaru. Līdz ar spēles beigu signālu divus punktus no groza apakšas guva Dārgais, bet uzvara palika "Ventspils" īpašumā. Līdz ar to desmitkārtējā Latvijas čempionvienība tika pie panākuma ar 94:92.

"Ventspils" sastāvā komandas kapteinis Māris Gulbis bija rezultatīvākais ar 20 gūtiem punktiem, kamēr Rihards Lomažs un Džonatans Arledžs sakrāja pa 17 punktiem. "Ogres" rindās 21 punkts Edgara Lasenberga rēķinā, bet ar 18 punktiem otrais rezultatīvākais mājinieku rindās bija Kristaps Dārgais. 14 punkti Renāram Magonem, 13 punkti Rihardam Zēbergam, bet 11 – Kasparam Bērziņam.

BK "Ogre" – BK "Ventspils" 92:94 (25:25, 11:24, 25:20, 31:25)

BK "Ogre": Lasenbergs 21, Dārgais 18 (10 atl.b.), Magone 14, Zēbergs 13, Bērziņš 11, Apsītis 7, Sirsniņš 6 (9 rez.p.), Pozņaks 2, Ozolinkevičs, Mizis.

BK "Ventspils": Gulbis 20, Arledžs 17 (9 atl.b.), Lomažs 17, Bīns 12, Džonsons 10, Jakovičs 8, Freimanis 7, Jurevičus 3.

Izmantotie resursi: www.sportacentrs.com

Pievienot komentāru

Pedējie komentāri

↑ uz augšu ↑