Otrdiena, 14 Augusts 2018 05:36

Ogrēnieši piedalās Eiropas čempionāta sudraba kaldināšanā

Augusta sākumā Rīgā noslēdzās Eiropas U18 čempionāts basketbolā, kurā līdz šim nebijušu panākumu - vicečempionu titulu - guva Latvijas puišu izlase. Sudraba kaldināšanā piedalījās četri ogrēnieši - basketbolisti Mārcis Šteinbergs un Oskars Jakubs Hlebovickis, fizioterapeite Kristīne Plūme un galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis.

Apakšgrupas spēles Latvijas valstsvienība aizvadīja Ventspilī. Tur mūsu juniori zaudēja horvātiem (73:77), bet pieveica grieķus (80:74) un itāļus (90:68), ieņemot pirmo vietu. Astotdaļfinālā lieliskā cīņa vien ar punkta pārsvaru tika pārspēti turki (62:61). Ceturtdaļfinālā, spēlējot jau "Arēnā Rīga", latviešiem izdevās sarūgtināt Lielbritāniju (76:51). Pusfinālā saspringtā duelī otrajā tika uzvarēti arī vienaudži no Krievijas - 91:80. Finālā mūsu juniori ar 90:99 piekāpās serbiem, ierindojoties otrajā vietā, taču arī sudraba medaļās mūsu šī vecuma izlasi ir visu laiku labākais sasniegums.

Mārcis Šteinbergs piedalījās sešās no septiņām spēlēm, vidēji laukumā pavadot vidēji 6 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā vidēji guva 1,7 punktus un izcīnīja 1,4 atlēkušās bumbas. Savukārt Oskars Jakubs Hlebovickis piedalījās četros mačos, tiekot pie vidēji aptuveni četrarpus spēles laika minūtēm, vidēji gūstot 1 punktu un izcīnot 1 atlēkušo bumbu.