Piektdiena, 11 Maijs 2018 06:51

"Ogre" lieliski cīnās savā laukumā, sērijā - 1:1

Savu vēsturiski pirmo uzvaru "OlyBet" Latvijas basketbola līgas (LBL) pusfināla mačā izcīnījusi BK "Ogres", kas vakar savā laukumā ar pūlēm, tomēr beigu beigās noturēja spēles ievadā iekrāto pārsvaru pret "Ventspili" - 84:77, tādējādi sērijā līdz trim panākumiem spējot panākt neizšķirtu - 1:1. Rezultatīvākais starp mūsējiem ar 22 punktiem bija Jānis Antrops.

Starta piecinieki

BK "Ogre": J.Antrops, Pozņaks, Bērziņš, Sirsniņš, Zēbergs.

BK "Ventspils": Lomažs, Ubilla, Zaķis, Gulbis, Freimanis.

Spēli abas komandas sāka līdzvērtīgā cīņā, ogrēniešiem savās mājas sienās rādot apņēmību sērijā panākt izlīdzinājumu. "Ogre" pirmās ceturtdaļas laikā vairākkārt spēja iegūt četru - piecu punktu pārsvaru (6:2, 12:7, 14:10), tomēr tas nebija īpaši noturīgs, jo ventspilnieki spēja rezultātu izlīdzināt. Pirmo ceturksni ar precīzu tālmetienu noslēdza Mārcis Vītols (25:22) - tas lielā mērā ievadīja notikumus nākamajā desmitminūtē.

Otrajā periodā līderu lomu uzņēmās Jānis Antrops un Jānis Pozņaks, kas pielika roku "Ogres" desmit bezatbildes punktu izrāvienā, kad mājinieki no sev nelabvēlīgā 29:30 puslaika beigās panāca 39:30. Ventspilnieku spēle bija iebuksējusi, ogrēniešiem līdz puslaika noslēgumam savu pārsvaru palielinot līdz pat 12 punktiem - 49:37.

Mača lūzums teju notika trešajā ceturtdaļā, kad "Ventspils" pēc Aigara Šķēles, Emanuela Ubillas un Māra Gulbja precīziem raidījumiem pietuvojās līdz nieka četru punktu atstatumam - 54:58. Trešās demitminūtes beigās īpaši veiksmīgi spēlējošais ventspilnieku leģionārs Ubilla panāca pat 62:65, tomēr ogrēnieši spēja sagrupēties, viesus turpmākajā cīņas gaitā tuvāk nepielaižot.

Arī pēdējā ceturksnī Ventspils basketbolistiem nekādā veidā neizdevās lauzt mājinieku pretestību - brāļiem Gintam un Jānim Antropiem iekrita pa vienam ļoti svarīgam tālmetienam, kas ogrēniešiem ļāva atgūt iepriekš krietni apcirpto desmit punktu vadību (77:67, 80:70). Mača beigās pēdējo mēģinājumu atspēlēties "Ventspilij" veica Rihards Lomažs un Emanuels Ubilla (77:82), tomēr viņu mēģinājumi bija velti, "Ogrei" spēli aukstasinīgi novadīja līdz panākumam ar rezultātu 84:77.

Mājinieku rindās 22 punktus guva Jānis Antrops, kamēr ar 16 punktiem viņam piebalsoja Jānis Pozņaks. Tikmēr 19 punktus ogrēniešu grozā raidīja jau minētais Emanuels Ubilla. Sērijas trešā spēle sestdien pulksten 17.00 tiks aizvadīta Ventspilī.