Trešdiena, 07 Marts 2018 09:11

"Ogre" uz Šauļiem: ar -3 pēc uzvaras divu spēļu summā

Šovakar Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla otro spēli aizvadīs BK "Ogre", kas dosies atbildes vizītē uz Lietuvu pie savas pretinieces "Šiauliai". Ogrēniešu uzdevums būs atspēlēt triju punktu deficītu un svinēt panākumu divu spēļu summā.

18.30 "Šiauliai" - BK "Ogre"

Ceturtdaļfināla sērijas pirmajā cīņā Ogrē mājiniekiem mača ievadā grūtības sagādāja pretinieku snaipera Nika Zeislofta apturēšana. Lietuvas komandas snaiperis guva 15 punktus, apšaudot ogrēniešu grozu gan no tālās, gan pustālās distances. Savukārt mača gaitā vislielākās grūtības Latvijas komandai sagādāja Lietuvas izlases centra spēlētājs Laurīns Birutis, kurš, izmantojot savu iespaidīgo auguma pārsvaru, sakrāja 15 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas, ļaujot "Šiauliai" dominēt zem abiem groziem. Pēc nonākšanas iedzinējos ar 13 punktiem, ogrēnieši metās atspēlēties otrajā puslaikā, sagaidot trešās ceturtdaļas beigas ar līdzsvaru uz rezultāta tablo. Ogrēniešu spēli diriģēja Rinalds Sirsniņš, gūdams 17 punktus un izdarīdams astoņas rezultatīvas piespēles. No komandas līdera piespēlēm punktus regulāri guva veterāni Jānis Pozņaks un Gints Antrops, sakrājot attiecīgi 17 un 16 punktus. Tas spēles izskaņā Artūra Visocka-Rubeņa komandai ļāva saspringti cīnīties ar lietuviešiem, tomēr mača beigās neizdevās realizēt iecerētās sadarbības, kas mājiniekiem lika piedzīvot zaudējumu ar 75:78.

Trīs punktu starpība pirms atbildes mača ir pietiekami neliela, lai "Ogrei" būtu visas iespējas cīnīties par uzvaru. Tomēr labi zināms, ka Lietuvā spēlēt ir ļoti sarežģīti un leģendārais "Šiauliai" treneris Antans Sireika nav pirmo dienu lielajā basketbolā, lai atļautu savai komandai kādas vaļības. Ogrēniešus Šauļos gaida ļoti grūta cīņa, bet par labu komandas izredzēm runā Jāņa Antropa atgriešanās pēc savainojuma. Iepriekšējā cīņā nepiedalījās arī "Ogres" labākais aizsardzības balsts Rihards Zēbergs.

Individuālo Baltijas Basketbola līgas apbalvojumu par sezonas labākā piespēlētāja titulu saņēmis "Šiauliai" aizsargs Donāts Sabeckis, kurš turnīrā sakrājis vidēji 6,7 rezultatīvas piespēles. Sabecka raženais augums ļauj Šauļu komandai ļoti efektīgi izspēlēt pick'n'roll sadarbības. Salīdzinājumam, "Ogres" saspēles vadītāji Rinalds Sirsniņš un Mārcis Vītols regulārajā turnīrā vidēji mačā izdarīja attiecīgi piecas un 4,1 rezultatīvu piespēli.

Spēles interneta TV tiešraidi nodrošinās Lietuvas portāls Delfi.lt.