Svētdiena, 07 janvārī 2018 19:29

Atsācies Ogres novada čempionāts basketbolā

6. janvārī ar četrām spēlēm, kas notika Ogres 1. vidusskolas sporta hallē, pēc svētku pārtraukuma atsākās Ogres novada atklātais čempionāts basketbolā. Trijos no četriem mačiem uzvarētāji tika noskaidroti vien pašā spēles izskaņā, tikai turnīra potenciālā favorīte "Los OG3R" pie sava panākuma tika bez īpašām galvassāpēm.

"Impero" 74:70 "Ogres Milži"

Dienas pirmajā spēlē par savā ziņā pārsteigumu parūpējās "Impero", kas vien piecu spēlētāju sastāvā spēja apspēlēt pretiniekus, kuri uz Jaunā gada pirmo spēli bija ieradušies divtik kuplākā sastāvā. Kopš cīņas pirmajām minūtēm nelielu pārsvaru iekrāja "Ogres Milži", ko veiksmīgi izdevās noturēt līdz pat spēles 36. minūtei, kad negaidīti tika izsēts 12 punktu pārsvars. Pēdējo četru minūšu laikā "Impero" spēja iegūt pat +7, ko spēja nosargāt līdz pat spēles beigām.

Uzvarētāju sastāvā iespaidīga spēle Edvardam Legzdiņam - 26 punkti un 12 atlēkušās bumbas. Arī pārējiem komandas biedriem produktīva spēle - Artūram Caicam 16p + 7ab, Edgaram Ziediņam 14p + 13ab, bet Emīlam Kaulakalnam 14p + 7ab un desmit izprovocētas piezīmes. "Ogres Milžu" rindās rezultatīvākais šajā spēlē bija Jānis Zvaigzne ar 16 gūtajiem punktiem un piecām izcīnītajām bumbām. Ilvars Boreiko atzīmējas ar double-double - 10p + 13ab.

"Vilki" 55:58 "Bekens/Tīnūži"

Pirms šīs spēles par favorītiem spriest bija visnotaļ grūti un tas pierādījās arī dzīvē. Spēles gaitā vadība manījās sešas reizes un tikpat bieži tablo rādīja neizšķirtu rezultātu. "Bekens/Tīnūži" pieļāva 20 kļūdas, kas bija teju divtik vairāk nekā pretiniekiem. "Vilkiem" veiksmīgi izdevās pārvērst pretinieku kļūdas gūtajos punktos, kas ļāva saglabāt intrigu līdz pat spēles izskaņai. Četras minūtes pirms spēles beigām "Vilkiem" bija vien punkta deficīts. Aizraujošā galotnē veiksmīgāk un aukstasinīgāk nospēlēja "Bekens/Tīnūži" un nosargāja pārsvaru.

Uzvarētāju rindās double-double Kristapam Šneveļam - 20 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Andis Prūsis zem groziem izcīnīja 17 bumbas, kā arī guva astoņus punktus. "Vilku" sastāvā Jēkabam Belevičam 17 punktu, bet double-double Linarda Biržas kontā 13p + 11 ab.

"Los OG3R" 95:67 "ULRE"

Pie kārtējās pārliecinošās uzvaras sezonā tika "Los OG3R", kas pārliecinoši apspēlēja komandu "ULRE". Līdz pirmās ceturtdaļas vidum cīņa aizritēja visnotaļ līdzīgi, taču pēc spēlētām sešām minūtēm "Los OG3R" uzņēma apgriezienus un ceturtdaļu noslēdza ar +11. Otrā ceturtdaļa pilnībā izšķīra spēles iznākumu. Pēc trim tehniskajām piezīmēm komandas soliņam "ULRE" palika bez sava spēles vadītāja/trenera, pilnībā izgāza ceturtdaļu un puslaikā devā pie -29. Spēles otrajā daļā cīņa izlīdzinājās, taču rezultātu tas vairs nekā nespēja ietekmēt.

"Los OG3R" rindās Tomam Celmiņam 31 punkts un septiņas atlēkušās bumbas. Vairāk par desmit punktiem vēl trijiem "Los OG3R" spēlētajiem - Rihardam Strautam 17p + 6ab, Sandim Bētam 16p + 7ab + 7rp, bet Jānim Lasmanim double-double 12p + 14ab. "ULRE" rindās Madaram Kokinam 24p un septiņas pārtvertas bumbas, bet Dāvim Siliņam double-doble ar 16p + 11ab, kā arī piecas pārtvertas bumbas.

"Ikšķile 3" 57:62 "Jumprava"

Dienas noslēdzošajā un emocijām bagātajā spēlē savu pirmo panākumu šosezon izdevās izcīnīt Jumpravas komandai. Šajā reize "Ikšķile 3" uz spēli ieradās nepilnā sastāvā un visvairāk jūtams bija komandas līdera Dāvja Rābanta prombūtne. Vēl vairāk ikšķiliešu izredzes cīnīties par uzvaru pabojāja Daniela Magida gūtā trauma (visticamāk, krustenisko saišu plīsums) spēles otrajā ceturtdaļā. Pēc komandas biedra traumas Ikšķiles komandā iestājās manāms šoks un tas atspoguļojās arī uz tablo, kur "Jumprava" drīz vien ieguva +16. Spēles otrajā puslaikā "Ikšķile 3" pamazam, bet mērķtiecīgi deldēja rezultāta starpību un spēles izskaņā komandas šķīra vien trīs punkti. Diemžēl ilgā un grūtā pakaļdzīšanās bija prasījusi pārāk daudz spēka, un finiša spurtā tomēr veiksmīgāki Jumpravas basketbolisti, kuri beidzot varēja svinēt savu pirmo uzvaru sezonā.

Jumpravas rindās rezultatīvākais šovakar Mārtiņš Jansons, kuram 23 gūtie punkti, ar 16 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un sešām rezultatīvam piespēlēm palīdzēja Andris Krūklis. Komandu "Ikšķile 3" centās vilkt Klāvs Romanovskis, kuram 13 gūtie punkti (ļoti neveiksmīgs uzbrukums no spēles 1/11 2p, 1/8 3p), + 6ab +3pb + 2rp un astoņi izprovocēti pārkāpumi. Kristaps Ķikurs pievienoja vēl 12 punktus.

Nākamās Ogres novada čempionāta basketbolā spēles tiks aizvadītas 13. janvārī, arī tās notiks Ogres 1. vidusskolā. Spēļu laiki vēl tiks precizēti.

Informāciju sagatavoja Jānis Laganovskis

Pievienot komentāru

↑ uz augšu ↑